Honda prišla s podporou Apple CarPlay pre rok 2016!

0
Honda a Apple CarPlay - svetapple.sk

Čo sa týka Japonskej automobilky Honda a spoločnosti Apple v spojitosti s CarPlay, tak to bola téma, ktorá bola veľmi zvláštna. Apple totiž na svojich stránkach uvádzal Hodnu ako oficiálneho partnera avšak spoločnosť doteraz nepredstavila ani jedno vozidlo, ktoré by tento systém podporovalo. To sa však zmenilo a nový Accord pre rok 2016 vo svojej 9. generácii prináša aj podporu tohto systému!

Honda podporuje CarPlay

A je to tu! Japonská automobilka Hodna konečne potvrdila podporu Apple CarPlay vo svojom prvom vozidle, ktoré je uvedené na predaj v roku 2016. Ide o Hondu Accord, v ktorej bude CarPlay dostupné vo všetkých troch verziách (EX, EX-L a Touring). Accord sa síce už v Európe nepredáva, to však vôbec nevadí. Automobilka totiž prisľúbila, že CarPlay sa behom budúceho roka dostane aj do ďalších modelov, ktoré ponúka a tak by sme sa mohli dočkať v Európe tejto podpory pre Hondu CR-V či Hondu Civic. Okrem iného sa automobilka rozhodla, že zmluvu neuzavrie len so spoločnosťou Apple ale aj s konkurenčným Googlom, čo znamená, že vozidlá od Hondy budú podporovať aj Android Auto.

Honda Accord - svetapple.sk

Honda Accord – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk