iFixit prišiel o svoj vývojársky účet. Nové zariadenia už v predstihu rozoberať asi nebude!

0

Pokiaľ poznáš Apple a všetky jeho produkty, tak si možno videl nejaké fotky z ich rozoberania. Tieto fotografie robili poväčšine servisné tímy a medzi najväčšie patril zaručene iFixit, ktorý bol pravdepodobne aj najznámejší. Spoločnosť obdržala predom novú Apple TV 4. generácie a okamžite ju rozobrala. Porušila tým však pravidlá, ktoré Apple stanovilo dopredu, vďaka čomu prišla o svoj vývojársky účet a taktiež bola stiahnutá jej aplikácia z AppStore.

Predčasné rozoberanie

Apple poslalo novú Apple TV spoločnosti iFixit v predstihu. Okamžite po obdržaní ju spoločnosť rozobrala a zverejnila fotografie z tohto rozoberania. To sa však robiť nemôže a iFixit teraz prišiel o svoj vývojársky účet, čo mu mohlo spôsobiť nemalé problémy, keďže práve táto firma nám nejaký ten piatok prinášala horúce informácie, ktoré získala z rozobratých iPhonov. Apple sa však rozhodlo pomstiť aj iným spôsobom. iFixitu stiahlo z AppStore aplikáciu.

iFixit sa k celej veci už stihol vyjadriť a tvrdí, že aj napriek tomu, že si bol vedomý rizika, Apple TV predčasne rozobral na čo nakoniec doplatil. Aplikácia, ktorú Apple stiahlo spoločnosť až tak nemrzí. Vraj bola zastaralá a iFixit sa v súčasnosti pokúša optimalizovať svoj web pre mobilné zariadenia.

iphone6s-ifixit

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk