iMessage funkčné ako Viamo? Možno áno!

0

Apple v súčasnosti patrí medzi najpokrokovejšie firmy na svete a pomaly ale isto rýpe aj do sveta financií. Dôkazom je aj fakt, že minulý rok predstavila Apple Pay a teraz sa pravdepodobne schyľuje k predstaveniu ďalšej novej služby alebo skôr doplnku ku službe iMessage. Je možné, že už na budúci rok budeme môcť posielať peniaze priamo cez túto aplikáciu našim známym, ktorých máme v zozname.

iMessage podobne ako Viamo

Pravdepodobne poznáš Viamo, minimálne si videl reklamu v telke, kde vysvetľovali, ako táto aplikácia funguje. Ak aj nie, tak v krátkosti: ide o posielanie malých čiastok peňazí druhému užívateľovi, ktorý taktiež používa aplikáciu Viamo. Po novom by ale možno nebolo nutné sťahovať a inštalovať ďalšiu aplikáciu, pretože vhodnú aplikáciu na posielanie peňazí z iPhone do iPhone už prakticky máme. Je to iMessage, ktorá každú správu dokonalo zašifruje a preto je bezpečnosť pri posielaní peňazí naozaj vysoká.

Možno nemáme priame dôkazy o tom, že by Apple skutočne takúto službu pripravovalo ale pravda je taká, že domnienka je to naozaj logická. Sám Tim Cook predpokladá, že budúca generácia detí už nebude poznať klasické peniaze ale len tie v digitálnej forme. Takýmto spôsobom, by bolo možné takýto plán naplniť. Čo si o tom myslíš ty, je to správne?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk