iOS 10 so 76% podielom!

0

iOS 10 je mobilný operačný systém, ktorý sme po prvý krát uvideli približne pred pol rokom na WWDC 2016. Odvtedy ubehli ešte tri mesiace, po ktorých bolo možné systém stiahnuť do našich iPhonov, iPadov či iPodov. Samozrejme, iOS 10 bol už štandardnou súčasťou iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Dnes drží až 76% podiel medzi všetkými iOS zariadeniami!

iOS 10 so 76% podielom!

iOS 10 je mobilný operačný systém, ktorý používa už väčšina z nás. Priznám sa, ako majiteľ ešte iPhonu 6S Plus som si ho po jeho príchode hneď nenainštaloval, pretože ma trošku odrádzalo iné používateľské rozhranie na uzamknutej ploche, ale keďže už používam iPhone 7 Plus, systém som musel začať používať. Rovnako sa ho dočkal aj môj bývalý iPhone 6S Plus, ktorý som sa rozhodol preinštalovať, zaktualizovať a namiesto predaja putoval môjmu otcovi, ktorý ho vymenil za iPhone 6 Plus, na ktorý sme tento systém takisto nainštalovali.

Apple má hneď tri zariadenia, ktoré používajú nový iOS 10 a sú to tri zariadenia z 3/4 celkovo na celom svete. Ľudia sa očividne rozhodli aktualizovať, kto vie, či to bolo kvôli zlej stabilite a problémom s iOS 9 alebo len chceli lákavé funkcie novej verzie. Isté je ale to, že má veľa fanúšikov po celom svete a číslo podielu stále rastie. Akonáhle sa dostane cez úroveň 80-85% už to budeme môcť považovať za úspech. Vlastne to už dnes môžeme považovať za úspech. Tieto výsledky sú za 3 mesiace veľmi dobré. Ešte stále je tu potenciálnych 18% iOS zariadení, ktoré majú nainštalovaný systém iOS 9 čo znamená, že ešte veľa z týchto majiteľov môže v budúcnosti aktualizovať.

Rovnako tak tu je aj 6% používateľov, ktorý majú nainštalovanú staršiu verziu, teda všetko od iOS 8 nižšie. Apple môže mať teda úspešný rok aj po softvérovej stránke. Už nás delí zhruba iba pol roka od WWDC 2017, kde uvidíme už tradične ďalšiu verziu iOS. Tu sa ešte len ukáže, či Apple skutočne pôjde do označenia 11, alebo ho zmení na Rímske číslice.

iOS - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk