iOS 11 má už 25% používateľov.

0

iOS 11 je po týždni nainštalovaný už na viac ako 25% aktívnych zariadení. Hoci je to dôkazom, že oň ľudia majú veľký záujem, stále to nie je dôkazom toho, že by sa oň chcel niekto „potrhať“. iOS 10 bol minulý rok za rovnaké obdobie omnoho úspešnejší. Môže však za to aj fakt, že na iOS 11 sa začali vrhať samé negatívne ohlasy. Systém nefunguje tak, ako by sme to od finálnej verzie iOS očakávali!

Problémy

iOS 11 tesne po štarte postihli problémy či už s rýchlosťou alebo výdržou baterky, ktorú sú žiaľ pomerne dosť vážne a používateľom sa to ale, že vôbec nepáči. Rovnako tak sa používateľom nepáči ani množstvo najrôznejších chýb, ktoré ich iPhone robí. Apple sa to už pokúsilo zastaviť aktualizáciou iOS 11.0.1, ktorá prišla presne po týždni od vydania tak uvidíme, ako na tom bude systém v najbližších dňoch.

Týždeň po odhalení oficiálnej verzie iOS 11 používa už 25,28% používateľov aktívnych zariadení. Zaujímavé je, že 10% používateľov pribudlo za prvých 24 hodín od oficiálneho vydania a ostatných 15% potom počas týždňa. iOS 10 aktuálne používa ešte 67,83% (zvyšných zhruba 7% sú staršie operačné systémy).

iOS 11 teda stále nie je ani zďaleka najpoužívanejšou iOS verziou a nepridáva tomu ani fakt, že minulý rok bol ýbalý operačný systém ešte úspešnejší. Za 7 dní si ho totiž nainštalovalo 34% používateľov, čo je pri tých miliónoch aktívnych zariadení omnoho viac! Uvidíme ako si bude viesť iOS 11 v budúcnosti.

iOS 11 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk