iOS 8 je na 68% zariadení!

0

Tak ako už tradične aj 5.januára Apple zverejnilo na svojom blogu pre vývojárov, aký má podiel na trhu jeho najnovší mobilný operačný systém iOS 8, ktorý má aktuálnu verziu 8.1.2. Podľa zistených údajov ho má nainštalovaných asi 68% používateľov iPhonu, iPade, no a mimo iného aj iPodu Touch. Každopádne nejde o žiaden úspech!

68%

Apple sa snažilo mnohými spôsobmi docieliť to, aby si nový operačný systém, ktorý nezačal práve najlepšie, nainštalovalo čo najviac používateľov. V konečnom dôsledku, 68% je len približne o 13% menej ako mal v rovnakom období iOS 7 minulý rok. Spôsobené to je jednoducho preto, lebo Apple malo zo začiatku vydania so systémom problémy, ku ktorým sa navyše pridala aj zlá kompatibilita na staršie zariadenia ako bol iPad mini či iPhone 4S. Každopádne číselko ide pomaly ale isto hore a to aj napriek tomu, že nový systém toho neponúka omnoho viac, ako ten predošlý a ak aj ponúka, nejde o nič revolučné, bez čoho sa nedá žiť. Práve preto si myslíme, že aj keď je iOS 8 nainštalovaný na menej zariadeniach ako  predchodca, jeho podiel na trhu je stále veľmi slušný!

iOS 8 je už na 68% zariadeniach - svetapple.sk

iOS 8 je už na 68% zariadeniach – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk