iOS 8, stále len 69% podiel!

0
iOS 8 - svetapple.sk

Mobilný operačný systém iOS 8, ktorý Apple predstavilo na svojej konferencii WWDC 2014 a následne ho ponúklo používateľom v septembri, nezačal práve najlepšie a dosť sa to podpísalo aj na jeho podieli na trhu. Tento mobilný operačný systém si totiž za posledných 14 dní nainštalovalo len 1% používateľov a to je pri 69% naozaj málo!

69%

Rast podielu na trhu nového mobilného operačného systému je čím ďalej tým pomalší. Môžu za to najmä dva fakty. Obdobie januára je obdobím po Vianociach, počas ktorého bolo rapídne aktivovaných množstvo zariadení, ktoré Ježiško priniesol pod stromček. Druhým dôvodom je samozrejme to, že iOS 8.1.2 má stále svoje muchy a aj keď tu už mala byť aktualizácia s označením 8.1.3, nezdá sa, že by sa s ňou Apple niekam ponáhľalo. Samotné čísla potom hovoria, že starší iOS 7, ktorý ponúka o niečo menej noviniek, no pre mnohých používateľov veľmi nepodstatných, používa stále 28% používateľov. Naopak iOS 6 a staršie, ktoré sa poväčšine nachádzajú na starších iPhonoch/iPadoch používajú len 3% používateľov. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať po veľkej aktualizácií iOS 8.2, no zatiaľ nie sú tieto  čísla pre Jablkovú spoločnosť vôbec priaznivé!

iOS 8 - svetapple.sk

iOS 8 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk