iOS 8 už je na 63% zariadeniach

0
iOS 8 -svetapple.sk

Jablková spoločnosť opäť sprístupnila informácie pre vývojárov, ktoré nám prezrádzajú, ako je na tom iOS 8 a jeho adaptácia na trhu. Podľa najnovších výsledkov, ktoré hovoria o 63% používateľov, ktorí tento operačný systém majú nainštalovaný, môžme povedať, že iOS 8 sa adaptuje omnoho pomalšie, ako jeho predchodca iOS 7.

Prečo

Dôvod omnoho pomalšieho rastu používateľov, ktorí už prešli na iOS 8 je pomerne zrejmý. Apple predstavilo minulý rok iOS 7 s úplne novým dizajnom, ktorý využíval pestré farby atď… Tí používatelia, ktorí ho už majú nainštalovaný, no zároveň majú staršie zariadenie nemali dôvod prejsť na nový systém kvôli obavám z výrazného spomalenia. Tieto obavy boli predsa len na mieste, keďže nový systém mal výrazný vplyv na spomalenie starších zariadení, akými boli iPad mini prvej generácie, či iPhone 4S. Mesačne na nový systém prechádza 5-6% používateľov, čo je opäť menej, ako tomu bolo minulý rok. Ak by sme sa však pozreli na všetkých používateľov iOS 7-8, a teda operačných systémov, ktoré sa od seba až tak moc nelíšia, zistili by sme, že sú nainštalované až na 96% zariadení, čo znamená, že iOS 6 a staršie nájdeme už len zriedka.

A čo vy, prešli ste už na iOS 8 alebo stále váhate? 🙂

ios 8-svetapple.sk

ios8-svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk