iOS 9 na 57% zariadeniach!

0

Apple s novým iOS 9 vyštartovalo naozaj fantasticky, a aj keď systém obsahoval zopár chýb, ktoré nás vážne hnevali, po dvoch aktualizáciách to vyzerá byť všetko v maximálnom poriadku. Spoločnosť Apple mala jeden deň po vydaní celej aktualizácie len 12% používateľov, ktorí si ho na svoj iPhone či iPad nainštalovali. Tým neprekonali ani iOS 8. Dnes už má iOS 9 57% používateľov, čím už iOS 8 Apple definitívne prekonalo!

57%

K dnešnému dňu má Apple 57% používateľov, ktorí používajú mobilný operačný systém iOS 9. Minulý rok ich bolo v rovnakom období pri predošlom operačnom systéme, iOS 8 len 47%, čo je pomerne veľký rozdiel a dokazuje to, že Apple pracuje neustále na opravách chýb. Prinieslo už dva updaty za tri týždne a stále pracuje na vychytávaní malých chybičiek, ktoré sa do systému dostali.

Len tak pre zaujímavosť. V súčasnosti má minuloročný iOS 8 nainštalovaných ešte 33% používateľov, čo tiež nie je úplne málo. Predošlé operačné systémy má vo svojom iPhone 10% čo je síce minimum, ale tiež nie je najmenšie. Toto číslo by sa malo pohybovať niekde medzi 3-10%. Uvidíme, ako to bude vyzerať o mesiac, zatiaľ to vyzerá pre Apple celkom dobre!

iOS 9 devices

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk