iOS je odteraz „friendly“ aj pre Arabov!

0
iOS 9 - svetapple.sk

Spoločnosť Apple si, zdá sa, uvedomila, že ich takmer dokonalý systém iOS nie je až tak dokonalým. Nehovoríme teraz o stabilite a podobných veciach, ale o tom, že jeho podpora nebola vo všetkých krajinách úplne na 100%. Hovoríme najmä o Arabských emirátoch, kde sa texte nečíta klasicky sprava doľava ale naopak zľava doprava. Apple však čítaniu v týchto krajinách neprispôsobilo len text ale aj celé iOS!

Arabi budú mať radosť!

Apple prispôsobilo svoj operačný systém určený pre iPhone, iPad či iPod Touch aj používateľom, ktorí žiju v Arabských Emirátoch. Práve na tomto mieste sa totiž všetko číta úplne opačne a práve preto je nutné prispôsobiť tomu aj rôzne zariadenia. Doteraz síce bola možná v našich iPhonoch arabština, no po novom sa po vybratí tohto jazyku prenastaví celé prostredie iOS, vrátane aplikácií, či hlavného menu.

O toto prevrátenie sa starajú tri funkcie nového operačného systému a tými sú UlKit, UlView a UlImage. Posledná z nich podporuje parameter imageFlippedForRightToLeftLayoutDirection. Tento parameter je samozrejme určený pre všetkých vývojárov, ktorí vďaka nemu môžu jednoducho prevrátiť grafiku vo svojich aplikáciach či hrách!

Arabská vezia iOS - svetapple.sk

Arabská vezia iOS – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk