iOS má 101% používateľov!

0

No, zdá sa, že aj spoločnosť, akou je coupertinsky gigant Apple, môže niekedy urobiť nejakú tú chybičku. Nie, že by sme sa chceli spoločnosti vysmievať, ale aj malé dieťa dokáže spočítať, že 5%+56%+40% je dokopy 101%. No zdá sa, že mobilný operačný systém používa naozaj veľké množstvo používateľov!

iOS na 56% zariadení

Koniec srandy. Apple vo svojej poslednej oficiálnej správe uvidelo, že iOS 8, ktorý už máme na trhu približne dva mesiace a prináša niekoľko zmien oproti minulému iOS 7, si zatiaľ stiahlo len 56% používateľov. V porovnaní s poslednými rokmi ide o relatívne mizerné číslo najmä ak si spomenieme na nevídaný úspech minuloročného iOS, ktorý dostal naozaj výraznú dizajnovú obmenu.

Apple sa tieto percentá pokúšalo zvýšiť napríklad aj nedávnym rozposielaním e-mailov, pre používateľov, ktorí majú stále len iOS 7. To však pravdepodobne nijako výrazne konečné percentuálne hodnoty neovplyvnilo! Okrem  iného Apple pridáva, že iOS 7 je na 40% a na zvyšných piatich sú staršie systémy. Pokiaľ si však tieto čísla spočítame, zistíme, že dokopy nejde o 100% ale o 101%. Nevadí, každý robíme chyby!

fail

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk