iPhone 8 vraj s technológiou 3D kamery!

0

Spoločnosť Apple chce byť čo najinovatívnejšia, no zároveň si chce zjednodušiť výrobu svojich zariadení. Nový iPhone 8 má priniesť OLED zaoblený displej po okrajoch, ktorý má okrem iného fungovať na všetko. Inými slovami by sa do neho mal presťahovať Home Button, ktorý už nebude súčasťou iPhonu tak, ako ho poznáme dnes. Tento produkt by mal priniesť aj 3D Touch, no jednu technológiu už neprinesie, a to je obľúbené Touch ID a teda senzor otlačkov prstov. Nezúfaj ale, prinesie niečo lepšie!

iPhone 8 vraj s technológiou 3D kamery!

Ako sme už uvideli v dávnejšom článku, iPhone 8 s vysokou pravdepodobnosťou už neprinesie klasické Touch ID. Na jeden displej by to bolo proste veľa a výroba by bola extrémne nákladná. Navyše si chce Apple ponechať stále vysokú maržu na každom predanom kuse iPhonu 8, a tak sa nemusíme čudovať, že šiel doposiaľ neprebádaným smerom.

Tento rok by mal predstaviť aj 3D laserový skener tváre. Ide o analýzu Ming-Chi Kua z KGI, čo je prestížny analytik s takmer 100% presnosťou vo svojich predpovediach. Myslíme si teda, že ak Kuo povedal, že tu nájdeme takúto technológiu, tak naozaj súčasťou smartfónu bude.

Má totižto veľmi dobré informácie z dodávateľského reťazca a okrem toho ide aj o informácie, ktoré nám priniesli iní analytici. Podľa Kua bude mať predný fotoaparát na iPhone 8 špeciálny žiarič infračerveného svetla a okrem toho bude vedieť nasnímať všetok priestor aj v 3D.

Prvá technológia tu bude pravdepodobne kvôli noci, respektíve používaniu smartfónu v tme, kedy nemá ako rozpoznať našu tvár. Fotoaparát by mal vedieť spojiť 2D obraz z fotky a 3D obraz s priestorom a na základe toho vygenerovať, či iPhone drží majiteľ alebo nie.

Pôjde vlastne o skenovanie tváre a tiež dúhovky, čo znie veľmi pokrokovo. Technológia by mala byť ešte bezpečnejšia ako Touch ID a ak si myslíš, že ju oklameš fotkou tváre si na omyle. Nakoľko si bude vedieť vytvoriť 3D priestor, bude to nemožné.

iPhone 8 - svetapple.sk

Samozrejme s týmto všetkým je spojené aj použitie v hrách a aplikáciach od vývojárov tretích strán. Dočkáme sa pravdepodobne veľkého množstva najrôznejších možností, ako si vytvoriť vlastného avatara (napríklad do hry, či aplikácie) alebo len rozšírenej reality podobne, ako to ponúka dnes sociálna sieť, Snapchat.

Vývojári budú mať plný prístup k tejto technológií, a tak bude mať naozaj široké využitie. Apple tu využije algoritmy spoločnosti PrimeSense, ktorú zakúpilo ešte v roku 2013. Všetko by malo teda dokonalo fungovať a svet by si mal dopredu zvykať na to, že onedlho bude Touch ID už len záležitosťou starších iPhonov.

Kuo nám svoje informácie dokonca popísal tak detailne, že prezradil aj kto a čo bude vyrábať. Tak napríklad infračervený vysielač, ktorý tu jednoducho musí byť prítomný, bude vyrábať spoločnosť Lumentum. Prednú kameru vyrobí už klasicky Sony (je to hlavný dodávateľ fotoaparátov pre iPhony, iPady a ostatné Apple produkty).

Infračervený vysielač má vyrobiť zase spoločnosť Foxconn, a tiež sa má do výroby zapojiť aj Sharp. IR prijímač má prísť s rozlíšením 1,4Mpx. Na týchto informáciach je teda krásne vidno to, že Apple pracuje na nových technológiách a chce urobiť ďalšiu revolúciu v mobilnom priemysle, čo by sa mu mohlo tento krát podariť. Čo na tieto vychytávky hovoríš ty? My sme z nich nadšený!

iPhone - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk