iPod Classic musel skončiť. Nástupca nebude!

0

V poslednej dobe sa veľa hovorí o nových iPhonoch či iPadoch, ktoré boli v priebehu posledných mesiacov predstavené. Celkom sa zabudlo na vyradenie hádam najúspešnejšieho iPodu všetkých čias „Classic“ z ponuky. Dnes už vieme, že sa jeho nástupcu nedočkáme a tak isto vieme prečo!

iPod Touch

iPod Touch patril k najúspešnejším iPodom v histórií Apple. Ponúkal neskutočne veľký 160 GB pevný disk a ako jediný z rodiny súčasných iPodov ešte starý 30-pinový nabíjací konektor. Toto zariadenie sa vyrábalo dlhých 5 rokov, počas, ktorých nebolo ani jeden jediný krát modernizované. Všetci sme čakali na nástupcu, no ten akosi neprichádzal a dnes už vieme, že ani nikdy nepríde. iPod Classic tak ukončil svoju dlhoročnú a úspešnú púť tento rok!

2010-iphone-ipod-ipad

Prečo neuvidíme nasledovníka?

Na konferencií, kde Tim Cook odpovedal na všetky otázky padla aj otázka, prečo bola ukončená výroba. Odpoveď je celkom jasná. iPod Classic používal v dnešnej dobe už veľmi zastaralé technológie a ich výroba by bola cenovo príliši náročná. Druhá otázka, na ktorú sme získali odpoveď bola, prečo neuvidíme nasledovníka. Aj tu nám však CEO spoločnosti odpovedal veľmi jednoducho. Záujem o iPody každým rokom klesá a pre tých, ktorí by chceli väčšiu kapacitu tu je iPod Touch. Vývoj by sa tak spoločnosti nemusel vyplatiť. A ako poznáme Apple, tak vieme, že nepatrí práve medzi spoločnosti, ktoré by si dovolili robiť kroky vedľa.

IPod_touch_5_rear

Naša alternatíva

Pokiaľ by boli staré pevné disky, ktoré ponúkali až 160 GB úložisko také zastaralé, že sa nedajú použiť v súčasnej či dokonca ďalšej generácii, prečo Apple neponúklo flash disky, ktoré majú 128 GB, čo je síce o zlomok menej, no stále ide o úctyhodnú hodnotu. My by sme určite neboli proti, keby vylepšilo toto zariadenie. Pravda je však taká, že na trhu by sa už asi neuchytilo!

ipod-classic-review-1

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk