iTunes Rádio už viac nebude bezplatné

0
iTunes-Radio-nebude-bezplatné---titulná-fotografia---SvetApple

Apple nedávno ukončil činnosť iAd a najnovšie upozorňuje zákazníkov, ktorí počúvajú iTunes Rádio, že čoskoro bude táto doteraz bezplatná služba platená spolu s predplatným Apple Music.

iTunes Rádio len s predplatným Apple Music

Apple na to upozorňuje rozosielaním e-mailov, v ktorom je uvedené, že rádio Beats 1 bude jedinou možnou službou, ktorá bude bezplatná aj pre tých, ktorí nemajú zaplatené členstvo v Apple Music.

iTunes Rádio, ako doplnok, ktorý bol v USA spustený dávno predtým, ako bol dostupný u nás bude zadarmo len do konca januára 2016. Po tomto dátume bude pre počúvanie skladieb súčasťou Apple Music, teda prémiovou a platenou službou. Spomínané e-maily však dostali len zákazníci v USA a Austrálii a nie je jasné, kedy a ktoré krajiny budú nasledovať. Zo strany Apple je to celkom nie veľmi vydarený krok, keďže mnoho ľudí radšej stále siaha po konkurenčných službách, ktoré streamujú hudbu a odporcov Apple Music ešte viac presvedčí, aby službu od Apple nepoužívali.

Spomeňme, že Apple Music bola uvedená vo vybraných krajinách spolu s rádiom Beats 1, iTunes Rádiom a sociálnou sieťou Connect s 3-mesačnou skúšobnou dobou používania.

Apple Music - svetapple.sk

Apple Music – svetapple.sk

Zdroj: macrumors.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.