Jonh McAfee – hacknem strelcov iPhone 5C do troch týždňov!

0
JOHN-MCAFEE-iphone---titulná-fotografia---SvetApple

Pokiaľ patríš medzi tých, ktorý už niečo o hackeroch vedia a zopár ich poznajú pravdepodobne vieš aj to, kto je to John McAfee (ktorého meno nesie len tak mimochodom aj istý antivírový program). Pokiaľ nie, tak len v krátkosti ide o jedného z najslávnejších hackerov na svete. Sám John sa najnovšie ponúkol FBI, že do troch týždňov hackne iPhone 5C strelca zo San Bernardina, kvôli ktorému vznikol obrovský boj proti niektorým politikom, FBI či spoločnostiam.

Jonh McAfee – hacknem strelcov iPhone 5C do troch týždňov!

Povieš si – pre človeka, ktorý roky hackoval rôzne systémy a vyhľadával v nich chyby, koré mohli ich vývojári efektne opraviť to určite nebude žiaden problém. Podľa informácií a Johnových vyjadrení dokáže do troch týždňov hacknúť spolu so svojim tímom iPhone 5C.

Tu ale vzniká jeden veľký problém. iPhone totiž nemá žiadne backdoors a Apple vžiadnom prípade pre FBI neotvorí zariadenie, nakoľko ochrana jeho užívateľov je prvoradá. FBI ale naopak podporujú rôzni významní politici a taktiež kandidáti na prezidenta, čo nahráva vyšetrovateľom do karát.

iPhone 5C- svetapple.sk

Do tohto zaujímavého súboju medzi jednou z najväčších spoločností na svete a medzi azda najznámejšou americkou bezpečnostnou inštitúciou vstupuje John McAfee s veľkým štýlom a sľubuje, že telefón odomkne do 3 týždňov spolu so svojím tímom profesionálov, ktorí pochádzajú z celého sveta a sú vraj to najlepšie, čo táto planéta ponúka (potvrdzujú to aj analytici).

Hlavným problémom je vraj to, že akonáhle by Apple odomklo iPhone strelca, muselo by pridať do iOS backdoors a od toho sa už niekoľko rokov dištancuje. Druhým problémom je to, že k iPhonu ani samotná spoločnosť nemá akýkoľvek prístup. McAfee tvrdí, že akonáhle by Apple pridalo do všetkých iOS zariadení „zadné dvierka“ Amrika by už nebola to, čím v dnešnej dobe je.

Každý by bol sledovaný kedykoľvek, kdekoľvek a to určite nikto nechce. Človek má predsa právo na súkromie. Uvidíme, ako celá táto vypätá situácia medzi spoločnosťou a inštitúciou nakoniec dopadne, no prípad začína naberať nový zaujímavý rozmer. Dokonca tak zaujímavý, že by sa o tom možno dal natočiť aj film v hlavnej úlohe s Johnom McAfee! 😀

John McAfee - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk