Každý deň ich používaš zle, skutočný význam Emoji ikoniek!

0
skutocny-vyznam-emoji---titulná-fotografia---SvetApple

Včera som pri večernom prezeraní Facebooku našiel novú informáciu, ktorá ma popravde prekvapila. Na webovej stránke style.iprima.cz som totižto zistil, že veľa emoji ikoniek používam zle. Samozrejme, nijako ma to nezmenilo, ale je zaujímavé vedieť, na čo sa niektoré z nich skutočne majú používať. Len tak mimochodom, pochádzajú z Japonska, možno aj preto u nás nevieme, na čo sa majú používať, v krajine pôvodu to zrejme cítia trošíčku ináč!

Každý deň ich používaš zle, skutočný význam Emoji ikoniek!

Túto emoji ikonku si pravdepodobne doteraz používal buď to na vyjadrenie choroby, v tomto prípade konkrétne nádchy. Rovnako tak, ju niektorí používajú aj na vyjadrenie nudných nápadov niekoho druhého a chcú mu to dať najavo jedným smajlíkom. Skutočnosť je ale taká, že presne tento smajlík je v Japonsku signálom únavy. Obdoba nášho „ZZZ“. Nech už teda má vyzerá akokoľvek, ako unavená tvárička určite nevyzerá!
Niekto si myslí, že tento smajlík znamená modlenie, spojené ruky a svetlo za nimi to viac ako naznačujú. Každopádne nájdu sa aj takí, ktorý si myslia, že to znamená „high-five“, no na to už treba poriadnu predstavivosť. V skutočnosti tento symbol znamená náznak vďaky. V tomto prípade by som asi ani nebol povedal, že je táto emoji ikona rozporuplná. Ja sám som ju doteraz vnímal správne ale veľa ľudí očividne nie.
Veľmi obľúbená ikonka mnohých, ktorý si robia z niekoho alebo z niečoho srandu. Dá sa použiť v pozitívnom ale aj v negatívnom zmysle. Každopádne tento smajlík vychádza v Japonsku zo znaku šťastia. Nemá teda uraziť a ani ponížiť má len príjemne pobaviť, to sa u nás aj veľa krát darí, hoci ho ľudia využívajú ináč, častokrát sa na jeho použití zasmejeme! Účel teda plní.
Pre niekoho môže tento smajlík znamenať smútok. Často sa aj takýmto spôsobom používa, keď je niekto smutný a chce dať niekomu najavo, jednoducho pošle tohto smajlíka a ďalší člen konverzácie už vie, ktorá bije. Každopádne, jeho pôvodný význam znamená niečo typu ako uľavenie po ťažkej stresovej situácii. Kto by to bol povedal.
Smajlík „nahnevanosti“ a jeho obdoby na iných zariadeniach či platformách znamená prakticky úplne niečo iné, ako si si asi myslel. Je to pravý opak významu, pri ktorom ho používaš určite aj ty. Má totižto symbolizovať víťazstvo alebo pocit z víťazstva. Ak sa náň ale pozrieme, tento pocit nemáme vôbec!
Vydesená mačka a jej obdoby na iných platformách tiež neznamenajú „zdesenie“ tak ako si si zrejme doteraz myslel. Pravda je taká, že naznačujú unavenosť, no pokiaľ sa pozeráš na verziu pre iOS, (v strede) asi momentálne krútiš hlavou, ako to majú vlastne tí Japonci vo svojej kultúre. Toto je ozaj divné!
Peace - svetapple.sk

Peace – svetapple.sk

Myslíš si, že dva vztýčené prsty a ostatne pokrčené do päste znamenajú mier? Poprípade, ak je niekto skaut, môže si myslieť, že je to pozdrav detí, malých vĺčat avšak pravda je taká, že táto ikona symbolizuje niečo typu „dva prosím“. Popravde, je to aj celkom v poriadku ale vyjadriť sa to mohlo dať aj ináč, je to naozaj mätúce a so skutočným významom ju používa len málo ľudí po celej planéte, azda asi len domáci Japonci!
CD - svetapple.sk

CD – svetapple.sk

CD či DVD ikona? Chyba! V skutočnosti tieto dve ikonky vyobrazujú zlatý a platinový album. Neviem či si ich niekedy použil v čase cloudových služieb, no pravý význam znamená predsa len niečo iné, ako si si určite myslel!

Dancers - svetapple.sk

Tanečníčky, ktoré mnohé dievčatá používajú ako náznak priateľstva majú v skutočnosti vyjadrovať playboy zajačikov. Je to pravda, na hlave majú predsa len špecifické „playboy uši“. Možno si tohto smajlíka vnímal správne, tak ako aj ja ale niektorí v ňom očividne vidia niečo iné a ja im to kvitujem, nie sme predsa všetci rovnaký.

Každopádne, playboy zajačikmi by sme to asi ukončili. Ak sa ti páčil článok, daj nám na Facebooku like, ak nie daj zamračeného smajlíka. Ak si sa pri emoji ikonách niečomu novému priučil, povedz nám, čo si používal zle v komentároch, tešíme sa na ne!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk