Koenigsegg Regera má 1782 koní a k tomu podporu CarPlay!

0
Koenigsegg Regera - svetapple.sk

Pokiaľ sa pohybujete v automobilových kruhoch a predovšetkých v tých hyperšportových, meno Koenigsegg je vám určite veľmi dobre známe. Jeden z ich posledných výtvorov bol Koenigsegg Agera, no spoločnosť to chcela posunúť ešte ďalej. Dnes predstavila model s veľmi podobným názvom Regera, ktorý má okrem podpory CarPlay aj neuveriteľný výkon 1782 koní. Čo je na tomto aute najzaujímavejšie? Akcelerácia z nuly na 400km/h trvá pod 20 sekúnd!

Koenigsegg Regera

Vo svete automobilov je toto vozidlo pravdepodobne niečo ako Sci-Fi  keďže disponuje naozaj neuveriteľným výkonom. Na pohon slúži aj hybridná technológia, ktorá bola pri tejto značke použitá po prvýkrát v histórii vôbec. Pokiaľ ste sa pripravovali na to, že si po tento hyperšport zájdete do obchodu, pravdepodobne vás sklameme. Cena, za jeden z 80 vyrobených exemplárov má začínať na hodnote 1,69 milióna amerických dolárov. Ide teda o jedno z najdrahších (ak nie najdrahšie) a zároveň najrýchlejších (ak nie najrýchlejšie) vozidiel na svete, ktoré prináša aj podporu CarPlay!

Koenigsegg Regera - svetapple.sk

Koenigsegg Regera – svetapple.sk

Táto švédska raketa kombinuje dva elektromotory spolu s jedným 5 litrovým, osemvalcovým motorom, ktoré spolu dávajú neuveriteľných 1782 konských síl. Vďaka týmto parametrom dokáže toto auto podľa výrobcu na asfaltke doslova excelovať. Jeho najobľúbenejšia disciplína bude pravdepodobne 0-400 km/h, ktorú má zvládnuť pod 20 sekúnd. CarPlay v tomto vozidle má byť dokonca bezdrôtový, čo znamená, že sa pripojíte na váš iPhone aj za pomoci Bluetoothu. Táto funkcia má však vyjsť až v iOS 8.3, ktorý tu bude po začiatku predajov Apple Watch.

Koenigsegg Regera podporuje pravdepdoobne bezdrôtovú funkciu CarPlay - svetapple.sk

Koenigsegg Regera podporuje pravdepodobne bezdrôtovú funkciu CarPlay – svetapple.sk

Bližšie informácie zatiaľ automobilka nezverejnila, no je jasné, že auto hravo porazí to, čo tu Veyron držal posledných 10 rokov. Každopádne uvidíme, aké bude na ceste a čo naň budú hovoriť šťastlivci, ktorí ho budú šoférovať. Veď Veyron bol legendou najmä kvôli tomu, že ste s ním mohli ísť na normálnu jazdu do mesta rovnako, ako ste s nim mohli naložiť na okruhu aj tým najupravenejším vozidlám, ktoré sa na ňom pohybovali!

Koenigsegg Regera - svetapple.sk

Koenigsegg Regera – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk