Konfigurácia auta pomocou ARkitu?

0

O pár dní bude prístupný iOS 11 a sním aj fantastický ARkit, teda rozšírená realita pre iPhone či iPad, vďaka ktorému sa nám zase bude žiť o čosi jednoduchšie. Apple sa na to vydalo cestou vývoja a počas niekoľkých mesiacov, od kedy túto novinku predstavili, vymysleli vývojári po celom svete rôzne aplikácie, hry či iné využitie, na ktoré sa môžeme pozrieť už teraz. To posledné súvisí s kúpi nového auta. Človek si bude môcť omnoho presnejšie pozrieť všetko, čo bude potrebovať ešte pred tým, ako vozidlo objedná!

Konfigurácia

Ak si chceš dnes nakonfigurovať auto, tak v lepšom prípade sú k dispozícií internetové konfigurátory, ktoré ti všetko presne ukážu priamo na fotkách. Ak sa rozhodneš pre nejaký príplatok, a doplníš ho do výbavy, fotka sa o pár sekúnd zmení a ukáže sa ti vozidlo práve so spomínaným príplatkom. S ARkitom to ale môže byť celkom iné. Automobilky si samé môžu zostavovať konfigurátory, kde si človek bude môcť prezerať konfigurované vozidlo priamo naživo cez svoj telefón a patričnú aplikáciu.

Následujúce video ukazuje konfiguráciu Tesly 3, ktorá sa práve v týchto chvíľach dostáva na trh. Samozrejme nejde o výrobok priamo Tesly ale len fanúšika, ktorý do konfigurátora vybral práve najpopulárnejší elektromobil súčastnosti. Jeho konfigurácia ale nie je príliš rozšírená. V zásade si tu človek môže vybrať iba farbu, kolesá a farbu interiéru. To ale vôbec nič neznamená, pri týchto možnostiach prípadne rozšírenie nerobí žiaden problém a z tohto videa by sa bez problémov mohol urobiť plnohodnotný konfigurátor. Dokonca si tu môžeš aj zasvietiť svetlá, fotiť si vozidlo, či s vozidlom jazdiť.

Toto video ukazuje len veľmi primitívnu verziu takéhoto konfigurátora, no sme si istý, že pokiaľ by sa do toho pustili skutoční profíci, dalo by sa to využiť na 100%. Aj v tomto príapde je dôležité sledovať to, ako moc budeme v budúcnosti ARkit potrebovať a akú dôležitú bude mať rozšírená realita v našich životoch do budúcnosti úlohu. Budeme ju využívať stále a už si to nebudeme ani len uvedomovať.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk