Najväčšia Apple solárna elektráreň na svete!

0
Apple buduje solárnu farmu! - svetapple.sk

Spoločnosť Apple nemyslí len na svoje produkty ale aj na našu budúcnosť, čo sa ekologického hľadiska týka a práve preto vyhľadáva predovšetkým alternatívne zdroje, ktoré budú pre našu matičku prírodu menej škodlivé. Jedným z takýchto zdrojov má byť aj nová solárna elektráreň, ktorá bude zásobovať celý Campus a množstvo iného!

Solárna farma

Tim Cook sa rozhodol, že jeho spoločnosť investuje pre zlepšenie ekologického prostredia v budúcnosti 850 miliónov dolárov do postavenia špeciálnej solárnej farmy, ktorá sa má rozprestierať na 5,26 kilometroch štvorcových. O tomto veľkom projekte informoval na konferencií Goldman Sachs, kde sme sa dozvedeli aj iné dôležité info. Tak napríklad, táto elektráreň bude zásobovať celý Apple Campus 2, celkom 52 obchodov Apple Store v Kalifornii, dátové centrum, ktoré sa nachádza v Newarku či ďalšie kancelárske priestory, ktoré spoločnsoť využíva.

V číslach

Celý projekt bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou First Solar, ktorej Apple zaplatí 850 miliónov dolárov. Celý tento naozaj gigantický projekt bude dokončený do koncom roku 2016. Elektráreň bude schopná prijímať 280 megawattow solárnej energie z čoho Apple bude odoberať vrámci dohody rovných 130 megawattov po dobu 25 rokov!

Zvyšných 150 megawattov bude prijímať spoločnosť Pacific Gas & Electric.

Apple buduje solárnu farmu! - svetapple.sk

Apple buduje solárnu farmu! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk