Neuveríte, ako málo stojí výroba Apple Watch!

0
Runeblade-svetapple.sk

Spoločnosť Apple predstavila opäť raz nový produkt, ktorý je pomerne výnimočný, no žiaľ, ako sme si už pri spoločnosti s nakúsnutým jablkom v logu zvykli, jeho cenovka je niekoľkonásobne vyššia, ako cenovka konkurencie. Niektorí by si to mohli vysvetľovať vyššími výrobnými nákladmi, ale ako sa dnes ukázalo, cenovka je niekde inde! Apple Watch Sport stoja len 85$ na výrobu!

85$

Základná cenovka Apple Watch sa pohybuje na úrovni 349$ za menšiu 38mm verziu, no a potom 399$ za väčšiu 42mm verziu. Ako sa však pomaly ukazuje náklady na výrobu nie sú až také vysoké. Prečo? Základné Apple Watch stoja na výrobu len okolo 81$ a väčší model o pár dolárov viac. Na hodinkách Apple Watch je teda veľmi pekne vidno, že spoločnosť Apple si na nich necháva až neuveriteľne veľkú maržu. Netreba však zabúdať ani na to, že ide len o odhady. V skutočnosti sa tu neráta napríklad letecká doprava, náklady na vývoj hodiniek či náklady na marketing, ktorý bol naozaj rozsiahly. Na následujúcej tabuľke si môžte pozrieť cenovky jednotlivých komponentov hodiniek.

Cenovka komponentov Apple Watch - svetapple.sk

Cenovka komponentov Apple Watch – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk