Nielen Apple trpí zlými predajmi iPhonov!

0

Apple to minulý rok proste vôbec nevyšlo. Hlavný problém bol v tom, že vydalo celkom nové iPhony, ktoré ale ľudia až tak dobre neprijali vzhľadom na malú paletu inovácií, ktoré priniesli a samozrejme dizajn, ktorý mal byť tento rok konečne iný. Odzrkadlilo sa to na klesajúcom dopyte – a nižších ziskoch. Nie ale len pre Apple. Na problémy s predajom doplácajú aj iné spoločnosti, napríklad jeden z najväčších výrobcov elektroniky na svete, Foxconn. Za všetko ale môže práve Apple!

Nielen Apple trpí zlými predajmi iPhonov!

Apple nie je v brandži samo a pokiaľ sa nedarí Applu, ani zďaleka nie je jedinou spoločnosťou, ktorá trpí. Nehovoríme o výrobcoch ani o konkurencií, tí by mali jasať, že najväčší gigant pomaly klesá. Trpí ale niekto celkom iný a tým niekto iným sú práve dodávatelia. Najlepšie to asi vidno na spoločnosti Foxconn. Tá počas minulého roka ohlásila po prvý krát od roku 1991 pokles predajov. Našťastie to ale nebolo nič vážne ani razantné, čísla ale skrátka nesedeli.

V roku 2016 vykázal Foxconn tržby vo výške 136 miliard Amerických dolárov, čo síce znie ako neskutočne vysoký výsledok, ale pravda je taká, že je o 2,8% nižší, ako o rok predtým, teda v roku 2015. Netvrdíme, že je to veľký rozdiel, hoci ide o miliardy, reálne to sú pre Foxconn „drobné“, problém je ale skôr v tom, že Apple so sebou sťahuje dole aj ostatných, ktorí sa môžu dostať do problémov. Samozrejme, treba myslieť aj na to, že v takomto „fachu“ proste nie je jednoduché pracovať a treba rátať s podobnými problémami. Na druhú stranu ale netreba zabúdať ani na to, že to o čo Foxconn minulý rok prišiel by sa mu malo vrátiť niekoľkonásobne práve tento rok a netvrdíme to len my, ale aj analytici z prestížnej agentúry KGI.

Nový iPhone 8, ktorý príde vlastne ako taký výročný model, bude vraj poskytovať obrovské predaje a vráti Applu a aj iným spoločnostiam to, čo im nedal iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Analýza hovorí dokonca až o 5-10% náraste čo sa výroby týka. Možno však toto číslo bude ešte vyššie. Strata sa teda dorovná novým rokom a určite nie sme sami, kto sa už veľmi teší na ďalší smartfón od tejto spoločnosti. Niekomu na tom stojí miliardový biznis. 🙂

Foxconn - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk