Novinky v multitaskingu pre iPad v iOS 11

0

iOS 11 bol predstavený pár mesiacov dozadu a v súčasnosti prebieha po celom svete jeho betatestovanie či už vo vývojárskej verzii alebo vo verzii určenej pre verejnosť, ktorá si chcela systém vyskúšať tiež. iPad pred niekoľkými rokmi dostal nové možnosti vďaka multitaskingu, čím sa ovládanie posunulo na celkom inú úroveň. To, čo je dobré sa dá ale vždy časom zlepšiť a to platí aj v tomto prípade. Pozri sa na to, aký je multitasking v iOS 11.

iOS 11 a multitasking

Predovšetkým tu môžeme vidieť, aké veci sa budú dať s multitaskingom robiť. Je vylepšený, zobrazenie viacerých aplikácií je pre iPad veľmi dôležité a žiaľ, veľmi by sme ho privítali napríklad aj na iPhone, kde by sme mohli napríklad na modeli 7 Plus pracovať s textom cez Safari, no a zapisovať si poznámky do poznámkového bloku.

Ďalšia vec, ktorá nám vadí, je napríklad odpisovanie počas sledovania videa. Video by sa mohlo dať na hornú časť 5,5″ displeja a Messenger alebo Správy na tú dolnú. Nič by sa nepokazilo, len by sa nám s telefónom omnoho lepšie pracovalo a o to predsa ide. Uvidíme, či to Apple pochopí, snáď časom.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk