Novinky v iOS 8 Beta 3!

0

Apple včera aktualizovalo iOS 8 a predstavilo beta verziu, ktorá je už tretia v poradí. Samozrejme priniesla aj množstvo zmien, na ktoré sa teraz ideme pozrieť!

Find my Friends: V novej beta verzii nájdeme aj nové verzie aplikácií Find my Friends a Find my iPhone.Vo Find My Friends si budete môcť preniesť svoje kontakty v aplikácií priamo do iCloudu.

iCloud Drive: Po novom na používateľa vyskočí okno s aktiváciou tejto služby, vďaka ktorej si môžte uložiť akékoľvek fotografie do iCloudu a následne si ich prezerať na iných zariadeniach. Služba však stále nie je plne funkčná!

iclouddrive

iCloud Drive Nastavení: Nové sekcia v Nastaveniach vyhradená tejto službe.

icloudsettings

Handoff: V Nastaveniach je po novom možnosť vypnúť/zapnúť aplikáciu Handoff. Vďaka tejto službe môžte svoju prácu jednoducho preniesť na iné zariadenie.

handoff

QuickType Klávesnice: V Nastaveniach si po novom môžte zapnúť nový typ klávesnice. Jednoducho sa vám budú zobrazovať slová, ktoré sa hodia do textu.

Wallpapery: Nové bielo-šedé pozadie.

Počasie: Niekoľko nových úprav UI.

newweatherapp

App Analytics: S novou možnosťou, ktorá pribudla s updatom beta 3 môžte automaticky nahlásiť akýkoľvek pád aplikácie priamo vývojárom. Tí budú môcť jednoduchšie reagovať na chyby v aplikácií!

appanalytics

Obrázky: V aplikácií obrázky je nový indikátor toho, kedy naposledy zmazané obrázky budú zmazané zo zariadenia. K dispozícii sú udalosti a albumy z Aperture a Zdielané Photo Streamy boli premenované na  Zdielané Albumy.

recentlydeleted

Správy: V nastaveniach si môžte nastaviť automatické ukladanie zvukových a video správ. Inak budú vymazané po krátkej dobe z dôvodu úspory ukladacieho priestoru v zariadení.

automaticallykeepmessages

Vlastná Klávesnica: Vývojári majú možnosť vkladať svoje alternatívne klávesnice priamo do systému.

Toto boli zatiaľ všetky doteraz objavené novinky. Ďalšia Beta verzia by mala vyjsť do 2-3 týždňov a pravdepodobne neponúkne toľko zmien čo posledné tri. Malo by ísť už len o finálne dolaďovanie iOS 8.

zdroj:macrumors.com

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk