Viac o novom Theatre Mode pre Apple Watch vo videu

0

Včera sme ti priniesli informáciu o tom, že Apple práve predstavilo WatchOS 3.2, ktorý je už dostupný pre vývojárov. Táto nová funkcia nakoniec neponúka úplne tak to, čo by sme od nej možno očakávali, ale tak na druhú stranu aspoň sme o krok bližšie k Theatre Mode aj pre operačný systém iOS. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako nový režím funguje.

Apple Watch a Theatre Mode

Hoci sme sa veľmi tešili, že práve na hodinkách Apple Watch sa Theatre Mode ukáže v celej svojej kráse, nakoniec sa tak nestalo a dočkali sme sa len akéhosi „diskrétneho“ režimu, ktorý budeme aktivovať po príchode do kina, divadla či pred nejakou prednáškou.

V sále býva obvykle úplná tma a tak silné svetlo z displeja hodiniek môže náhle „oslepiť“ či už prísediaceho, alebo priamo majiteľa. Hoci je to možno na oko hlúposť, no niečo takéto v absolútnej tme nie je vôbec príjemné. Riešenie je teda Theatre Mode.

Ikonka predstavuje dve masky, na ktoré človek klikne. V prípade iPhonu to mal byť pôvodne pop-corn, ktorý by bližšie evokoval kino, ale ak sú na Apple Watch masky, je takmer isté, že to takto bude aj na našich iPhonoch. Navyše, masky viac vystihujú divadlo, no a to je po anglicky „Theater“ takže to celé dáva zmysel.

Funkcionalita nič na displeji v podstate nezmení. Spraví ale 3 dôležité veci. V prvom rade zásadne zníži jas, v druhom rade vypne displej. Ak ti aj niečo príde na tvoje hodinky (správa, upozornenie, notifikácia), hodinky ju nezobrazia ale jediné čo pocítiš bude príjemná vibrácia na ruke.

Následne je už len na tvojom osobnom zvážení či chceš správu vidieť alebo nie. Ak áno, poklepeš po displeji a hodinky ti ju zobrazia. Ak nie, jednoducho vibráciu ignoruješ a správu si prečítaš po skončení predstavenia. Určite sa oplatí pozrieť si aj video, ktoré pekne zachytáva, ako to celé funguje. Dobrá práca Apple! 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk