Nový patent Apple bezdotykového písania

0
Apple-Patent-písanie---titulná-fotografia---SvetApple

Apple je svojimi patentmi známy a väčšinou vzbudzujú nadšenie, aké technologické plány vychádzajú z jeho dielne. Len veľmi málo z nich sa však reálne použije v nových zariadeniach.

Nový bezdotykový patent

Po uvedení 3D Touch v iPhonoch 6S a 6S Plus Apple podal žiadosť na nový patent, ktorý by mohol urobiť dnešnú dotykovú obrazovku ešte viac „smart“. Zdá sa, že Apple vyvíja novú technológiu v displeji, ktorá by mala detekovať pohyb prsta nad displejom pre nové špeciálne gestá.

Patent „priblíženia, multi-dotykového senzora a demodulácie“ opisuje spôsob, kde by senzory priblíženia alebo fotodiódy boli použité na zisťovanie polohy prsta nad displejom, bez dotyku samotného displeja.

apple-hover-sense-technology

Technológia by mala byť použitá v budúcich iPhonoch, iPadoch či dokonca Macoch. Prípadné použitie by tak mohlo znamenať komunikáciu s virtuálnymi tlačidlami na displeji. Idea patentu je sľubná, no nie je možné garatovať, že Apple tento patent implementuje do svojich produktov.

apple-hover-sense-2

Zdroj: bgr.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.