Okuliare od Snapchatu už aj na Amazone!

0

Síce Instagram pomaly, ale isto pohlcuje Snapchat, vôbec to neznamená, že by chalani zo žltej sociálnej siete neboli pripravení bojovať. Už minulý rok pripravili pomerne zaujímavý produkt, konkrétne okuliare Spectacles, pomocou ktorých môžeš natáčať Snapy. Predaj začal v špeciálnych predajných automatoch a neskôr aj na oficiálnych webových stránkach Snapchatu. Dnes ich už môžeš kúpiť aj na Amazone.

Snapchat a jeho Spectacles

Niekto v Snapchate dostal pomerne zaujímavý podnikateľský nápad, keď vymyslel okuliare, ktoré dokážu zachytávať Snapy z prvej osoby. Ich dizajn je kontroverzný, no pravdepodobne chcel byť čo najviac „funny“. Celé to funguje veľmi jednoducho. Na boku okuliarov sa nachádza tlačidlo pre 10, 20 alebo 30 sekundový záznam videa. Akonáhle ho kamera dotočí, okuliare synchronizované s tvojim iPhonom a aplikáciou Snapchat ti dané video automaticky uloží do sekcie Memories, z ktorej ho môžeš kedykoľvek vytiahnuť a znova použiť.

Spectacles - svetapple.sk

Určite sa pýtaš koľko takáto „hračka“ asi stojí. Na americkom Amazone  si za ne pýtajú $129,99, čo naozaj nie je malá čiastka a človek si už dva krát rozmyslí, či sa mu do nich skutočne oplatí investovať. Na druhú stranu ide ale o celkom zaujímavý nápad, ktorý oceňujeme.

Len tak mimochodom, okuliare sú dostupné v 3 farebných variantoch. Prvý je samozrejme čierny, potom červený a do tretice modrý. V balení človek dostane okrem samotných okuliarov aj nabíjacie púzdro, nabíjačku, utierku na sklíčka a návod na použitie.

Výrobca okrem iného deklaruje, že tieto okuliare dokážu na jedno nabitie natočiť až 100 snapov a nabíjacie púzdro zvládne nabitie okuliarov 4x. Sme teda zvedaví, či sa táto novinka aspoň ako tak ujme. Nápad je to dobrý, ale ako sme už uviedli vyššie, Snapchat je žiaľ bombardovaný Instagramom a je otázne, koľko ešte bude trvať, kým naň väčšina bývalých používateľov úplne zabudne.

Snap - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk