Ruský pamätník Steva Jobsa je v dražbe!

0

Nie je to tak dávno, čo v Ruskom Petrohrade stiahli pamätník Steva Jobsa po vyjadrení súčasného riaditeľa spoločnosti Apple Tima Cooka o tom, že je homosexuál. Možno by ste očakávali, že pamätník bol zničený, no mýlite sa. Spoločnsoť Russian holding Company sa rozhodla, že ho ponúkne do dražby!

Pamätník a jeho cena

Steve Jobs bol uznávanou osobnosťou aj v Rusku za čo si vyslúžil pamätník aj v meste Petrohrad. Tento pamätník si však veľmi dlho na svojom mieste neužil. Po nedávnych vyjadreniach Tima Cooka o tom, že je homosexuál sa totiž Rusi rozhodli, že takmer dvojmetrový pamätník, v ktorom je umiestnená obrazovka so stručným životopisom Steva Jobsa jednoducho zložia. Od vtedy o pamätníku nikto nepočul a ľudia očakávali, že skončil niekde zničený. No pravda vyplávala na povrch. Dnes sa spoločnosť Russian Holding Company rozhodla, že pamätník ponúkne do dražby. No a aká je cena? Cena štartuje na hodnote 5 miliónov Rubľov, čo je v prepočte približne 85 500€. S prvou ponukou prišiel už „Ruský Facebook“, ktorý mal záujem pamätník odkúpiť a postaviť ho späť na pôvodné miesto. no podľa aktuálnych informácií bola jeho ponuka zamietnutá! Je teda viac než pravdepodobné, že tento pamätník skončí v rukách majiteľa, ktorý nebude pochádzať z Ruska.

pamätník na svojom bývalom mieste - svetapple.sk

Pamätník na svojom pôvodnom mieste – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk