Pekingská polícia zastavila továreň, ktorá stihla vyrobiť 41 000 falošných iPhonov.

0
Takto vzyerali pašované iPhony z Pekingu! - svetapple.sk

Ako všetci dobre vieme, Čína je krajina, kde vyrába každá väčšia či menšia spoločnosť svoje zariadenia, pretože sa to daným spoločnostiam z ekonomických ale aj finančných (lacná pracovná sila) dôvodov najviac oplatí. Práve preto niet divu, že v tejto krajine nájdeme aj také továrne, ktoré vyrábajú falošné kópie týchto zariadení a zarábajú na tom milióny dolárov. Čínskej polícii sa teraz podarilo zavrieť presne takúto továreň, ktorá vyrobila celkom 41 000 falošných zariadení iPhone 6.

„Továreň na gadgety“

Celú fabriku, ktorú sa podarilo v Číne zavrieť viedol manželský pár, ktorý výrobu falošných iPhonov skrýval pod zásterkou, že vyrába gadgety. Celkovo sa v tejto falošnej fabrike podarilo vyrobiť 41 000 kusov falošných zariadení, na ktorých podľa informácií dokázali zarobiť až 19 miliónov amerických dolárov. Celkovo pár zamestnával stovky zamestnancov, ktorí pracovali celkovo na 6 pracovných linkách.

Pracovníci balili tieto zariadenia, ktoré pochádzali z pochybnej výroby rovnako, ako originálne iPhony a niektoré kusy sa objavili aj v Amerike. Aj kvôli takýmto prípadom platí všeobecná výstraha toho, že pokiaľ ti bude niekto niekde ponúkať iPhone za podozrivo nízku cenu, určite ho netreba zobrať a nakupovať predovšetkým u overených predajcov.

Takto vzyerali pašované iPhony z Pekingu!  - svetapple.sk

Takto vzyerali pašované iPhony z Pekingu! – svetapple.sk

zdroj: www.theguardian.com

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk