Prečo sú selfie fotky na iPhone po odfotení zrkadlovo otočené?

0

Selfie fotky sú dnes asi najpopulárnejší spôsob, ako nielen odfotiť seba ale aj celú partiu kamarátov. Stačí mať dobré svetlo či pozadie a z fotky sa stane aj skvelá spomienka z dovolenky. Všimol si si však to, že pokiaľ sa na displeji len vidíš a fotku nezachytíš je to ako pohľad do zrkadla. Avšak neskôr je to iné. Prečo?

Prečo sú selfie fotky na iPhone po odfotení zrkadlovo otočené?

Každá jedna selfie, ktorú si kedy odfotil je iná než to čo vidíš počas fotenia. Osobne som si to všimol už dávno, no nikdy mi nenapadlo, prečo to Apple takto urobilo. Dôvod je po minútke premýšľania jasný a niet divu, že je to tak.

Podľa informácií, ktoré som našiel, Apple chcelo priblížiť používateľovi realitu a aj lepšiu perspektívu. Povedzme že, chceš urobiť selfie fotku s druhým človekom (volajme ju Jana). Pokiaľ sa na fotku štelujete, každý je tam akoby ste sa pozerali do zrkadla. Teda ja som naľavo a Jana napravo. Potom pri odfotení však príde zmena na výslednej fotke je všetko vertikálne otočené. Ja som odrazu napravo a Jana naľavo. Prečo? Je to preto, lebo Apple chcelo dosiahnuť efekt toho, akoby sa na teba ľudia pozerali spredu. Je to teda to isté, ako keď fotíš so zadnou kamerou. Tu však otočenie nie je nutné, keďže sa na objekt už spredu pozeráš.

Je v tom trošku psychológie a chápania perspektívy, ktoré sú tak nečakane aplikované do prednej kamery iPhonov či iPadov. Asi by si nikdy nepovedal, že takáto vec je súčasťou každej selfie, však?

Selfie - svetapple.sk

Selfie – svetapple.sk

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.