Samsung a HTC znižuje objednávky, zatiaľ čo Apple nestíha produkovať!

0

Spoločnosť Apple mala tento rok určite jedny z najlepších tržieb vo svojej histórii a pod to sa podpísal v obrovskej čiastke aj iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktoré sa stali takým neuveriteľným hitom, že tomu azda nerozumie ani samotná spoločnosť Apple. Zatiaľ čo sa produkuje jeden iPhone za druhým a Apple nestíha rozosielať objednávky, Samsung a HTC prežívajú tak trochu krízu. Znižujú svoje objednávky na výrobu a to pomerne výrazne!

Samsung

Aj keď si Samsung myslel, že jeho nový model S6 a S6 Edge bude minimálne takým predajným trhákom, akým je v súčasnosti iPhone 6, zdá sa, že sa mýlil a v súčasnosti musel znížiť svoje objednávky na výrobu zariadenia až o 16%. Na prvý pohľad sa to nemusí zdať ako príliš vysoké číslo, no v skutočnosti ide o státisíce zariadení! Samsung to však tak trochu „prepískol“ s cenou a tak sa netreba čudovať, že jeho nové vlajkové lode nikto nekupuje. Veď za minulý mesiac predal to, čo Apple svojho iPhonu 6 a 6 plus za dva dni. Práve preto nejde o žiaden predajný trhák!

Samsung znižuje výrobu - svetapple.sk

Samsung znižuje výrobu – svetapple.sk

HTC

Ešte horšie ako Samsung je však na tom spoločnosť HTC, ktorej sa nedarí absolútne vôbec a jej nový model M9 skoro nikto nechce. Dôkazom toho je aj správa, ktorá tvrdí, že objednávky boli obmedzené o pozoruhodných 30%, čo už znie naozaj vážne zle. Spoločnosť HTC sa však potĺka s ďalším problémom, ktorý je ešte horší ako nepriaznivé predaje novej vlajkovej lode. Je to fakt, že akcie celej spoločnosti sa dostali na najnižšiu hranicu za posledných 12 rokov a to môže spôsobiť veľké problémy. My však s pokorou držíme HTC palce, veď ak to pôjde takto ďalej Apple za chvíľu nebude mať žiadnu konkurenciu!

HTC má nemalé problémy! - svetapple.sk

HTC má nemalé problémy! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk