Samsung musí zaplatiť Apple pokutu až 548 miliónov dolárov

0
samsung-apple-pokuta-548---titulná-fotografia---SvetApple

Po rokoch obviňovania, dokazovania a odvolávania, Samsung potvrdil, že zaplatí Apple mastnú pokutu za porušenie patentov kalifornskej spoločnosti.

V prípade žaloby, ktorú Samsung prehral so spoločnosťou Apple, súhlasil, že uhradí náhradu škody vo výške 548 176 477$ (502 821 938 €). Platba prebehne 10 dní po tom, čo Apple predloží vyúčtovanie kórejskej firme. Patent, ktorý Samsung použil sa týka funkcie pinch-to-zoom, ktorú má patentovanú Apple ešte z čias prvého iPhonu. Ešte v septembri tohto roku sa pokuta pohybovala vo výške až 1,08 miliardy $ a žaloba proti Samsungu sa potvrdila, keďže patent bol použitý v zariadeniach spoločnosti Samsung.

Podobným sporom však zdá sa ešte nie je koniec, napriek tomu, že Samsung patrí medzi najväčších partnerov Apple. V porovnaní s tým, ako telefóny od Samsungu vyzerali pred a po uvedení prvého iPhonu v roku 2007 je očividné, že Samsung nemal nápad z vlastnej dielne. To sa ale dá povedať o všetkých výrobcoch súčasných smartfónov, pretože Apple je tá spoločnosť, ktorá väčšinou zavádza štandardy dizajnu či použitých technológii.

samsung apple

Zdroj: appleinsider.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.