Spoluzakladateľa slúchadiel Beats žaluje Apple!

0
Beats - svetapple.sk

Už prešlo niekoľko mesiacov od chvíle, kedy spoločnosť Beats spadla plne pod krídla Apple. Táto akvizícia samozrejme nebola zadarmo, a tak muselo Apple vyplatiť majiteľom až 3 miliardy amerických dolárov! A práve táto suma stojí za touto žalobou. Prečo?

Steven Lamar

Hlavný dôvod, prečo Apple žaluje túto osobu, je v podstate prostý. Steven Lamar sa podieľal ešte v roku 2006 na zakladaní dnes už hudobného giganta Beats. Pri vyplácaní neuveriteľných 3 miliárd dolárov však tento Američan nedostal ani jeden jediný cent, čo sa mu pravdepodobne príliš nepáčilo, a tak sa začal verejne sťažovať. Na svoju nenásytnosť však veľmi skoro doplatil, keďže ho právnici Jablkovej spoločnosti žalujú kvôli tvrdeniu, že je spoluzakladateľom spoločnosti Beats. Medzičasom si už totiž Lamar stihol založiť vlastnú spoločnosť ROAM, ktorá sa taktiež zaoberá výrobou slúchadiel. Problémom je údajne to, že v rôznych nadpisoch používa frázu, že bol spoluzakladateľom spoločnosti Beats, čo sa  marketingovému oddeleniu Apple pochopiteľne nepáči. Preto právnici žiadajú, aby Steven Lamar oficiálne prestal používať prehlásenie, že bol spoluzakladateľom spoločnosti v akejkoľvek forme a aby verejnosti vysvetlil, akú mal v skutočnosti v Beats úlohu!

9218-689-140509-Iovine-Dre-l

Steven Lamar spolu s Dr.Dre – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk