Spam cez iMessage!

0

iMessage si získava od svojho uvedenia stále väčšiu popularitu. Zapríčiňuje to najmä fakt, že táto služba je zadarmo. Práve to využili nesprávni ľudia a používatelia v USA začali dostávať spam! 

Zadarmo

Túto službu doslova milujú milióny jej používateľov, pretože nemusia platiť drahé účty za kvantá SMS, ktoré denne odošlú. Ako to však už býva zvykom, keď je niečo dobré a funguje to, treba to pokaziť! Práve táto služba sa totiž dostala do rúk tým nesprávnym ľudom, ktorí ju využili ako skvelé miesto na spam.

messages_exchange

Vďaka iMessage sa dajú zadarmo posielať správy. – svetapple.sk

 

Ako sa dá brániť?

Jablková spoločnosť si je dobre vedomá tohto problému, a preto umožňuje používateľom brániť sa proti spamu. Jedným zo spôsobov je možnosť všetky správy preposlať na 7726 alebo si ich autora jednoducho zablokovať v možnostiach v systéme iOS 7. Zrejme je len otázkou času kým sa podobný druh spamu dostane aj medzi používateľov v Európe. V Coupertine však už vraj pracujú na spôsobe ako tomu zamedziť!

imessage_spam_example

Takto napríklad mohol vyzerať spam – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk