Spoločnosť Apple otvorí najväčší Apple Store na svete. Svoju pozíciu si ale zrejme bude držať len 5 dní!

0

Apple je spoločnosť, ktorá je vždy odhodlaná robiť fantastické veci, ktoré zmenia svet alebo minimálne potešia zákazníkov. Apple Store je presne jedno z miest, do ktorého mnohí chodia s radosťou nakupovať svoje nové Apple hračky, poprípade si ich iba vyskúšať na nádherných a vyblýskaných predajných pultoch. Už v sobotu, 24. októbra by mal byť v Číne otvorený najväčší Apple Store vôbec. O 5 dní neskôr by ho mohol pokoriť obchod z Dubaja!

Rušný október

Ako sa tak zdá, tento október bude pre Apple veľmi rušný a zároveň významný. Už o pár dní sa totiž v Čínskom meste Dalin plánuje otvoriť najväčší Apple Store na svete, ktorý sa bude nachádzať v nákupnom centre. Jeho rozmery majú byť obrovské a bude stáť v 6 poschodovej budove nákupného centra. O tom, že tu bude sa už diskutuje od roku 2012, ale to je iná debata. Hlavné je, že bude pravdepodobne ten najväčší a jeho rozmery budú pre nás, ktorí ani na Slovensku Apple Store nemáme takmer nepredstaviteľné.

Jeho prvotná pozícia mu ale možno nevydrží zas až tak dlho, ako by sa mohlo zdať. Prečo? Apple totiž už 29. októbra otvára ďalší, pravdepodobne najväčší Apple Store na svete, ktorý by sa ale mal tentokrát nachádzať v Dubaji. Pokiaľ všetko vyjde a dubajský Apple Store bude skutočne ten najväčší, čínsky si bude užívať svoju pozíciu prvého miesta len 5 dní. Netreba ale zabúdať na to, že rozdiely vo veľkosti budú asi len veľmi malé a okrem toho, že dalinský Apple Store bude druhým najväčším na svete, bude aj najväčším v celej Číne, čo tiež neznie úplne zle!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk