Steve Jobs ako sýrsky imigrant? Vážne?

0
Steve-Jobs---titulná-fotografia---SvetApple

Momentálne máme v Európe jeden veľký problém, ktorý by sme stále mohli označiť za tému číslo 1. Sú to utečenci, ktorí sem pricestovali za lepším životom. Známy zahraničný umelec Baksy sa rozhodol upozorniť na túto krízu aj vo „svete Apple“ a urobil maľbu Steva Jobsa, ktorý má symbolizovať utečenca.

Steve Jobs ako sýrsky imigrant!

Imigranti a utečenci zo Sýrie sú vo svete už peknú chvíľu riešení ako veľký problém. Na toto všetko upozorňujú aj mnohí umelci pomocou svojich výtvorov, v ktorých opisujú skutočnosti. Istý Baksy sa rozhodol zobrať utečeneckú krízu skutočne po svojom a do jedného z francúzskych utečeneckých táborov umiestnil niečo, čo nám príde na jednej strane veľmi sympatické, no na strane druhej aj trošku trápne.

Steve Jobs totižto nebol ani zďaleka američan ako repa. Jeho adoptívni rodičia síce áno, no jeho biologický otec mal korene práve sýrskeho pôvodu. Dá sa teda povedať, že Steve má čo to spoločné práve s týmito východnými krajinami, avšak netreba zabúdať na to, že korene po stránke biologického otca sú asi všetko.

Na veľmi kontroverznej maľbe nájdeme Jobsa, pravdepodobne v životnej veľkosti ako má cez plece prehodené vrece s vecami (pravdepodobne so šatami a stanom), v ruke drží Macintosh (1984) a oblečený je v jeho klasickom outfite, čierny rolák a modré džíny. Čo povieš na túto „srandičku“ ty? Nám to príde ako dobrý spôsob zviditeľniť sa, no žiaľ trpí tým osoba, ktorá už dlho nie je medzi nami!

Steve Jobs - svetapple.sk

Steve Jobs – svetapple.sk

Steve Jobs - svetapple.sk

Steve Jobs – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk