Steve Jobs utopil prototyp prvého iPodu v akváriu. Prečo?

0
Média žiadajú video, s výpoveďou Steva Jobsa!

Tí, ktorý mali tú česť pracovať so samotným Stevom Jobsom, si pamätajú rôzne príbehy, ktoré s týmto chlapíkom zažili. Steve bol totiž inovátor v každom smere a na to, aby mohol inovovať, potreboval ten najlepší tím, ktorý vedel zabezpečiť aj jeho najnáročnejšie požiadavky. Pozrite sa, ako to v skutočnosti bolo s prototypom prvého iPodu, ktorý ešte predtým, ako šiel do výroby, skončil v akváriu, ktoré mal Jobs v kancelárií!

Bol moc hrubý

V roku 2001, kedy bol prvý prevratný iPod predstavený, ešte ľudia nevedeli použiť klasické flash disky, ktoré poznáme z dnešných iPhonov a iPadov, ale len klasické pevné disky. Výnimkou nebol ani iPod, ktorý mal podmienku, aby sa doň zmestilo 1000 skladieb, a tak musel pevný disk absorbovať. Problém však bol, že niečo podobné si vyžadovalo množstvo priestoru, a tak prototyp zariadenia, v ktorom sa okrem iného musela skrývať aj batéria, procesor, matičná doska, displej a iné bol naozaj veľmi hrubý.

Prototyp bol príliš hrubý! - svetapple.sk

Prototyp bol príliš hrubý! – svetapple.sk

Príhoda s akváriom

Osobne som sa už dočítal o veľkom množstve príhod so Stevom Jobsom, ktoré stáli fakt za to. Táto je však jedna z tých najlepších, kedy Steve ukázal, že to skrátka ide. Všetko sa to stalo v dobe, kedy inžinieri zaklopali na dvere Jobsovej kancelárie, aby sa mu mohli pochváliť iPodom, ktorý práve za jeho asistencie vyvinuli. Steve zobral zariadenie do ruky, chvíľu sa na ňom bavil, keď zrazu prehlásil: „Je moc hrubý“. Inžinieri sa na Jobsa pozerali a krútili hlavou, že dali do toho maximum, no nie je možné, aby bol iPod ešte tenší.  Vtom sa Steve postavil, prešiel k akváriu, ktoré mal v kancelárii a absolútne nečakane hodil prototyp priamo medzi rybky. Všetci, čo boli v kancelárii zatajili dych, otvorili ústa a nechápavo krútili hlavou nad tým, čo práve Steve spravil. iPod pomaličky klesal smerom ku dnu, až sa ho nakoniec dotkol  a zo zariadenia vyšlo niekoľko bubliniek. Hneď na to Jobs prehlásil „Vidíte tie bublinky?“, inžinieri prikývli hlavou, „To je vzduch, čo znamená, že môže byť ešte tenší!“.

Po tejto, na prvý pohľad nepríjemnej príhode, sa podarilo spraviť iPod ešte o niečo tenší, čo bolo tiež jedným z dôvodov, prečo sa stal v podstate najpredávanejším MP3 prehrávačom všetkých čias!

 

iPod Nano vo vode - svetapple.sk

iPod Nano vo vode – svetapple.sk

Páči sa vám táto príhoda? Čo si o nej myslíte? 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk