Stiahni si nové pozadia z iOS 10 a macOS Sierra!

0

Len včera uzrela svetlo sveta nová verzia operačného systému iOS od Apple. Novinky, ktoré boli počas WWDC predstavené potešili i sklamali nejedného z nás, no v každom prípade, aktualizácia iOSu je významnejšia skôr pre developerov ako pre nás.

Stiahni si nové pozadia z iOS 10 a macOS Sierra!

Nový iOS nepriniesol len vynovené funkcie, ale aj nové pozadia, ktoré sú určené pre iOS 10 a macOS Sierra. Pozadie v iOSe znázorňuje morskú vlnu, ktorej motív Apple rado používa a práve v novej verzii sa už konečne hodila zmena. macOS zasa znázorňuje, už klasicky známe miesta v Kalifornii, na pozadí horu Sierra.

Predvolené pozadia od Apple sú vo všeobecnosti obľúbené, no v súčasnej verzii iOS 9 nájdeš také, ktoré sú z nepochopiteľných dôvodov neostré a na pozadí vyzerajú otrasne. Hold, sú to detaily, na ktoré by Apple malo myslieť, no očividne ignoruje nielen pozadia, ale aj rozšírenie iných funkcií spoločnosti.

iOS 10

K iOS 10 poviem len pár slov, s ktorými pravdepodobne budeš súhlasiť aj ty. Napríklad taká integrácia Siri či Apple Máp do aplikácií tretích strán sa nás jednoducho netýka. Prečo? Pretože Apple myslí skôr na amerického používateľa, ako na európskeho. Zo všetkého spomeniem len Apple Pay či  Apple News.

Je to tak aj napriek tomu, že Apple sa rado chváli predajmi svojich zariadení, no neprihliada na fakt, že všetko sa netočí len okolo Cupertina a Spojených štátov. Ak Apple chce zabodovať aj na starom kontinente, musí pre to aj konečne niečo urobiť. Siri bez podpory slovenčiny a väčšiny európskych jazykov je toho dôkazom, či napríklad aj to, že Apple Mapy sú na Slovensku v katastrofálnom stave. Osobne si neviem predstaviť navigovanie počas jazdy, aké bolo prezentované na WWDC v takej Bratislave či Košiciach.

iOS10-wallpaper-iPhone6

Stiahnuť pre: iPhoneiPad

macOS-Sierra-Wallpaper-iPhone-Plus-Wallpaper

Stiahnuť pre: iPhoneiPad  / Desktop

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.