Swatch získal ochrannú známku na „One More Thing“, ktorú používa Apple

0

Známy výrobca Švajčiarských hodiniek Swatch pravdepodobne nie je dva krát nadšený z hodiniek Apple Watch, ktoré spoločnosť Apple predstavila minulý rok a po pol roku začala aj predávať. Dokonca chcel CEO Swatch žalovať Apple, ak by použilo názov iWatch. To sa našťastie nestalo. Stalo sa však niečo iné, čo veľa ľudí nechápe. Swatch si totižto dalo patentovať slogan „One More Thing,“ ktorý spoločnosť Apple vo veľkom používala na predstavovaní nových produktov.

„One More Thing“

V oblasti technologického sveta sa sem tam objaví nejaká komédia a tá určite prišla aj teraz. Vytvorila ju Švajčiarská spoločnosť Swatch, ktorá sa už roky zameriava na výrobu exkluzívnych hodiniek. Tá si dala v máji tohto roku v Nemecku patentovať ochrannú známku na hlášku „One More Thing“, ktorú používal Steve Jobs. Po čase sa však minulý rok po prvý krát odvážil túto hlášku použiť aj súčasný CEO spoločnosti Apple, Tim Cook pri predstavovaní hodiniek Apple Watch. Onedlho ju potom použil aj pri predstavovaní iOS 9, OS X El Capitan a Apple Music.

Zatiaľ nikto nevie, či chcelo Swatch vyjadriť týmto činom nejakú pomstu alebo niečo podobné, ale je minimálne jasné, že sa riadne zviditeľnila. Navyše, samotná Švajčiarská spoločnosť vraj pracuje na výrobe svojich vlastných inteligentných hodiniek, ktoré by mali konkurovať Apple Watch. Či sa im to podarí je na teraz otázne ale krok s patentovaním „One More Thing“ bol pre nás nepochopiteľný.

One more thing...- Svetapple.sk

One more thing…- Svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk