Takto Johny Ive a Steve Jobs zachránili Apple!

0
iMac G3 - svetapple.sk

Udalosti okolo veľmi rýchlo krachujúceho Apple v roku 1997 nabrali rýchly obrat potom, ako bol na trhu predstavený úplne nový iMac G3. Za dizajnom tohoto počítača stál Johny Ive, ktorý v spoločnosti pracuje dodnes. Keby nenaviazal tak dobrý vzťah z Jobsom, je možné, že by dnes žiadne Apple nebolo!

Stretnutie

V roku 1997, kedy išlo Apple postupne k vode, v ňom práve začínal pracovať mladý a veľmi kreatívny umelec Johny Ive, ktorý si však dobre uvedomoval, v akom stave sa spoločnosť nachádza a tak si už pomaly ale isto pripravoval rezignačný list, keďže si bél ístý, že bude medzi prvými, ktorí budú vyhodení.

iMac G3 - svetapple.sk

Ešte predtým sa však mal stretnúť so Stevom Jobsom, ktorý v spoločnosti figuroval len veľmi krátko a tak nepoznal takmer nikoho, kto v nej pracoval. Prvé stretnutie týchto dvoch osobností bolo veľmi zaujímavé, keďže hneď potom, ako si Jobs pozrel Johnyho návrh, okomentoval to klasickým „Nie si veľmi efektívny, že!„. V Prípade Johnyho Iva to však neboli znaky kritiky ale pochvaly, keďže Jobsovi sa dizajn okamžite zapáčil.

Obaja tak spolu začali spolupracovať na úplne novom produkte, ktorým bol dizajnovo veľmi odvážny ale zároveň aj vydarený iMac G3. Ive doň zakomponoval farby, keďže to bolo niečo, čo v tej dobe naozaj letelo a predaje Apple sa vďaka tomuto produktu dostali do astronomických čísel. Dnes na to dizajnér spomína s úsmevom, no keby odišiel zo spoločnosti, je možné, že by sme dnes o žiadnom Apple vôbec nepísali!

iMac G3 - svetapple.sk

iMac G3 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk