Takto vyzerala miestnosť, v ktorej vznikol iPhone!

0

Ako asi správne tušíte, každý Apple produkt vzniká v utajenej miestnosti, do ktorej nevedú absolútne žiadne okná a prístup do nej majú len osoby, ktoré pracujú na danom produkte!

Najskôr iPad

V tejto miestnosti sa povolané osoby, vrátane vtedajšieho výkonného riaditeľa Jablkovej spoločnosti Steva Jobsa, zišli ešte v roku 2003. Vtedy povedal Steve, že chce vytvoriť ploché zariadenie s dotykovým displejom. Najskôr Apple pracovalo na zariadení, ktoré dnes poznáme ako iPad a fungoval na operačnom systéme Mac OS X. Steve Jobs však vývoj stopol a povedal, že na iPad ešte neprišiel ten správny čas.

iPad_Concept8_Volt

Jeden z novších prototypov iPadu – svetapple.sk

Vývoj iPhonu

Potom prehlásil, že sa treba sústrediť hlavne na mobilný trh a jeho spoločnosť začala pracovať na svojom prvom smartfóne, ktorý dnes poznáme pod názvom „iPhone“. A tak začali v Coupertine pracovať na novom projekte. Ako to už pri návrhoch býva, musel vzniknúť aj prototyp. Aj napriek tomu, že jeho rozmery prevyšovali veľkosť bežného konferenčného stolíka, ponúkal všetko to, čo finálny produkt.

apple-iphone-prototype-35-verge-1020_verge_super_wide

Aj takto mohol vyzerať iPhone – svetapple.sk

Prototyp

Tak ako sme naznačili vyššie, každý produkt musí mať svoj prototyp. Práve jeden z prvých, ktorým sme v podstate mohli hovoriť iPhone pozostával z vtedajšieho počítača PowerMac G3, dotykovej obrazovky, klávesnice, reproduktorov, myši či telefónu. Práve spomínaný počítač sa staral o to aby dokázal emulovať rýchlosť smartfónu. Prístroj, ktorý môžte vidieť na fotografii, pochádza z roku 2006 a Apple ho nazývalo „Wallaby“.

apple-iphone-2006

Jeden z prvých konceptov iPhone, ktorý sa nachádza v utajenej miestnosti a Apple ho nazvalo Wallaby – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk