Tim Cook a jeho návšteva v Nemecku!

0
Tim Cook a Angela Merkelová - svetapple.sk

Je jasné, že práca generálneho riaditeľa najhodnotnejšej spoločnosti sveta nepredstavuje len dohľad nad tvorbou najnovších výrobkov či služieb. Spojená je taktiež s množstvom ciest do zahraničia, rokovaniami so zaujímavými ľuďmi, no a hlavne riešením celosvetových problémov s tými najvyššími. Tim Cook bol v Nemecku a stretol sa s Angelou Merkelovou!

Cesta do Nemecka

Tim Cook sa prednedávnom zúčastnil veľkej cesty do Nemecka, na ktorej okrem biznisu riešil aj ochranu súkromia používateľov. Neriešil ju však len tak s hocikým. O tejto téme sa bavil s kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorá ho značne prekvapila svojimi znalosťami a na súkromie používateľov má minimálne podobný pohľad ako samotný Cook.

Tim Cook potom dodal, že sa spolu s nemeckou predsedníčkou parlamentu bavil aj o iných veciach, ako je napríklad ochrana životného prostredia, neutralita sietí či vzdelávanie. Angela na neho vraj urobila skutočne dobrý dojem! Okrem toho si však v Nemecku vybavoval aj nejaké veci ohľadom Apple. Podľa správ sa zúčastnil hneď niekoľkých rokovaní s vrchnými predstaviteľmi viacerých nemeckých firiem.

Tim Cook v Nemecku - svetapple.sk

Tim Cook v Nemecku – svetapple.sk

Podľa Cooka je osobné stretnutie veľmi dôležité, keďže veci sa môžu rovno vyložiť na stôl a počas otvorenej debaty skritizovať či naopak pochváliť. Práve preto sa s mnohými svojimi dodávateľmi stretáva osobne a preberá s nimi veci, o ktorých mi ani netušíme.

Tim Cook v Nemecku - svetapple.sk

Tim Cook v Nemecku – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk