Tim Cook: Apple Watch budete nabíjať každý deň!

0
Apple Watch - svetapple.sk

Apple celému svetu predstavilo svoje prvé „inteligentné“ hodinky ešte 9. septembra, kedy sme sa aj mali možnosť dozvedieť správu o tom, že neponúknu príliš priaznivú výdrž batérie. Hodnoty nám prezrádzali, že sa bude pohybovať na úrovni jedného dňa. To potvrdil aj CEO Jablkovej spoločnosti Tim Cook, ktorý však povedal, že to nebude kvôli malej kapacite batérie ale kvôli intenzívnemu používaniu!

Nepríjemná otázka

Apple zatiaľ nepredstavilo finálnu verziu hodiniek a na konferencii nám ukázalo iba ich predprodukčný prototyp. Novinári, ktorí mali možnosť hodinky vyskúšať však tvrdili, že Apple Watch ponúknu len naozaj nízku výdrž batérie. Vydržia vám maximálne deň. Na konferencii WS.J D, na ktorej odpovedal Tim Cook na veľké množstvo otázok novinárov, ale aj publika, samozrejme padla otázka, týkajúca sa výdrže batérie v nových Jablkových hodinkách. Tim Cook teda musel odpovedať, ako to s výdržou v skutočnosti bude. Prezradil nám, že hodinky Apple Watch sú také návykové, že ich budete musieť nabíjať každý deň!

apple-watch

Náš názor

Náš názor na výdrž hodiniek je celkom jasný. Hodinky budete nosiť počas celého dňa, kedy sa vám budú mať možnosť vybiť. Potom večer prídete domov a pred sprchou ich položíte na magnetický krúžok, kde sa vám budú nabíjať až do rána. Množstvo novinárov a nespokojných zákazníkov je totiž sklamaných z „nízkej“ výdrže, no pokiaľ sa na to pozrieme z iného pohľadu, rovnako používame aj náš iPad či iPhone. Pokiaľ teda majú hodinky vydržať celý deň, nevidíme v tom absolútne žiadne mínus!

apple-watch-pictures012

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk