Ak toto bude v iOS 10, budem ho milovať!

0
iOS

Už o pár dní na WWDC bude predstavený nový iOS 10, ktorý jednoducho musí priniesť aspoň akú-takú zmenu dizajnu a viac ako len dve nové funkcie. Pre Apple tak nebudú dôležité len predaje a úspech nového iPhonu 7, ale aj presvedčenie zákazníkov spoločnosti o upgrade na nový iOS.

Ak toto bude v iOS 10, budem ho milovať!

Nový iOS bude s najväčšou pravdepodobnosťou čerpať po dizajnovej stránke z iOS 7, ktorý bol predstavený v júni 2013 a bol predinštalovaný vtedy v novom iPhone 5S.

Vtedajší systém predstavoval najväčšiu zmenu dizajnu v histórii iOS, keďže predošlý iOS 6 bol starý len rok, no dizajn sa zásadne nemenil roky, podobne ako teraz s iOS 9. Verím však, že takto nedopadne aj iOS 7, 8, 9 či 10, ktorý bude vychádzať z 3-ročného dizajnu.

Centrum ovládania

Tak späť k tomu, čo ma možno donúti iOS 10 milovať aj napriek prípadným nulovým zmenám dizajnu. Konkrétne to je prispôsobiteľné Centrum ovládania. Práve toto centrum sa postaralo o  to, že k najčastejšie používaným funkciám pristupuješ jednoduchým potiahnutím z dolnej časti displeja. Predstavené bolo v iOS 7, ktoré sa postupne vyvinulo do dnešnej podoby. Avšak, prispôsobeniu tohto centra sme sa za tri roky od uvedenia iOS 7 nedočkali. Prečo je prispôsobenie vlastne tak vhodné zahrnúť do iOS 10?

Tak určite preto, že z piatich prvých horných tlačidiel používaš Wi-Fi, nerušiť alebo uzamknutie otočenia obrazovky. Bluetooth spolu s letovým profilom priznajme, nepoužívaš až tak často ako ostatné užitočnejšie funkcie v tomto centre. iPhone ponúka toľko nastavení, ktoré používame denne a pritom ich zapínanie je umiestnené inde, ako v Centre ovládania.

Uznáš, že napríklad také zapínanie mobilného internetu cez toto centrum by bolo skvelé a ušetrilo ti pár ťuknutí či odomykanie iPhonu. Nehovoriac o tom, že využitím novinky v podobe 3D Touch by sa tieto funkcie mohli rozšíriť o mnoho ďalších.

Dolné ikony batérie, časovača, nočného režimu displeja, kalkulačky a kamery sú viacmenej v pohode. Akurát časovač je možno viac využívaný ako rýchly prístup k nastaveniam budíka. V neposlednom rade treba pripomenúť aj Air Drop, čo je síce fajn funkcia, ak máš viacero Apple zariadení poruke či v tvojom okolí známych. Pre tých, ktorí majú iPhone 4S je Air Drop pomerne neznáma vec  a pre nich by sa možno do tejto kolonky dala vložiť iná, pre nich užitočnejšia funkcia aj napriek obmedzenému priestoru na displeji.

iphone ios 10

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.