Toto je vlajková predajňa Microsoftu!

0

Microsoft zažíva v poslednej dobe pomerne slušný rast a taktiež predstavuje jednu sympatickú novinku za druhou. Dá sa povedať, že si opäť buduje dobré miesto v IT svete. Znova sa z firmy, ktorá kedysi predstavila Windows – operačný systém, ktorý sa predával sám, stáva inovatívna firma ponúkajúca skvelé technológie. Tieto technológie si zaslúžia aj vlastný obchod. Tu ho máme!

Microsoft ide v šľapajách Apple

Na to, aby firma mohla predávať, potrebuje logicky svoju vlastnú predajňu. Výnimkou nie je ani spoločnosť Microsoft, ktorá ich má po svete desiatky či možno stovky. Svoju vlajkovú loď spomedzi týchto obchodov ale otvorila až dnes a my sa doň máme možnosť pozrieť vďaka redakcii Engadget. Jeho poloha je naozaj prestížna a nachádza sa na 5. Avenue v New Yorku. Správne, na tejto ulici sa nachádza aj ikonický Apple Store a čo je pre Microsoft ešte zaujímavejšie, je len pár metrov od ich obchodu.

Nový obchod má až 5 poschodí a ako môžeme vidieť na nižšie priložených snímkoch, nájdeme tu predovšetkým bohaté zastúpenie tabletov „Surface“. Dizajn sa pomerne dosť podobá na ten, ktorý ponúka Apple a odlišnosť je jasne viditeľná. Veľmi veľký potlesk si ale Microsoft zaslúži predovšetkým za sedačky, ktoré sú pred stolmi s tabletmi či počítačmi. Používateľ si môže k svojmu budúcemu produktu pohodlne sadnúť a všetko si vyskúšať. Apple nič také neponúka a častokrát sa zákazníkom pri nízkych stoloch doslova hrbí chrbát, čo nie je dvakrát príjemné a vzhľadom na to, že stolové počítače sa majú používať predovšetkým v sede, tak ani prirodzené.

Čo povieš na nový obchod ty? 🙂

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk