Toto video ukazuje, v čom je iPhone najslabší!

0

Apple je na koni. Minimálne čo sa predajov high-end zariadení týka. Aj napriek veľmi nepriaznivej cene, ktorá je až extrémne vysoká, minimálne pre bežného Slováka sú predajné čísla neskutočné, a to dokonca aj potom, ako vezmeme do úvahy, nie príliš priaznivé predajné výsledky za posledné obdobie. Tak či onak, je to skvelý produkt, ale má niekoľko chýb a toto je zaručene jedna z tých najväčších. Apple musí na tomto poriadne zamakať!

Nabíjanie je katastrofa

To o čo je iPhone 7 Plus rýchlejší systémovo od Samsungu Galaxy S7 Edge, o to je očividne pomalší pri nabíjaní batérie do 100% kapacity. Tento problém je naozaj vážny a to nielen preto, že by to používateľom komplikovalo život, ale aj preto, lebo konkurencia je na tom podstatne lepšie.

Na to aby si nabil baterku naplno na svojom Samsungu Galaxy S7 Edge potrebuješ zhruba len 1 a pol hodiny. Pekný čas, povedali by sme taký akurát. Toto zariadenie navyše disponuje funkciou zrýchleného nabíjania, to znamená, že keď mal iPhone 7 Plus 34%, Samsung mal už 85% a sekundoval mu Pixel XL, ktorý mal 54%.

Takýto výsledok bol zaznamenaný po jednej hodine nabíjania. Ako druhý do cieľa došiel vyššie spomínaný Pixel XL, ten sa na 100% nabil síce za dlhšiu dobu ako Samsung. Zvládol to za 2 hodiny. Rozdiel +-30 minút je teda prijateľný a 2 hodiny sú také, povedali by sme v pohode.

Áno, je to dlhá doba, ale majitelia iPhonov musia žiť s niečim žiaľ oveľa, oveľa horším. iPhone 7 Plus sa na 100% nabíjal neskutočné 3 a pol hodiny. Táto doba je tak dlhá, že si to majitelia konkurenčnej platformy zrejme len ťažko predstavujú. Zarážajúce je tiež to, že pri 97%, ktoré telefón dosiahol pri zhruba 3 hodinách trvalo ešte celých 27 minút, kým dobil zvyšné 3%.

Je teda očividné, že technológiu, ktorú Apple používa by už malo čo najrýchlejšie nahradiť, nakoľko je dnes úplne zastaralá. V budúcom iPhone by sme sa mali dočkať zrýchleného nabíjania tak, ako to má Samsung Galaxy S7 Edge. Táto technológia príde ako pre model 8 tak aj pre aktualizované modely 7S a 7S Plus.

Povedali by sme, že nepôjde o vymoženosť, ale skôr nutnosť, pretože čakať 3 a pol hodiny na to, kým bude telefón „ready to go“. V prípade, že sa nám vybije úplne na 0% je doslova trápne, najmä ak stojí viac ako priemerná mzda na Slovensku!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk