V Európe sú Apple Watch podstatne drahšie!

0
Apple Watch - svetapple.sk

Spoločnosť Apple uviedla bližšie informácie ohľadom hodiniek Apple Watch len pred pár dňami, kedy sme sa dozvedeli aj to, koľko budú stáť. To čo sme však mohli vidieť na konferencii boli len americké ceny a ako sme už zvyknutí, tie sa na európske prepočítavajú kurzom $=€. V tomto prípade to však neplatí a Apple Watch sú ešte drahšie!

399€ za základný 38mm model!

Kým v Amerike za základnú edíciu Apple Watch Sport zaplatíte 349$, v Európe vás výjdu na neuveriteľných 399€. To je v podstate totožná cena ako za americké 42mm hodinky (pokiaľ rátame s kurzom $=€). Zdraženie 50€ však stále nie je tak výrazné, ako pri hodinkách, vyrobených z nehrdzavejúcej ocele. Za tie v základnej konfigurácii zaplatíte až 649€ (v Amerike 549$) čo je naozaj dosť. Pri zlatej edícií Apple Watch Edition je cenový rozdiel vyšší o 1000€ a kým v USA stoja 10 000$, u nás za ne zaplatíte až 11 000€.

Je teda jasné, že Apple zvyšuje ceny na úkor lepšej marže, no pýtame sa, dokedy to bude pokračovať. Apple Watch sô síce produktom, ktorý môže zdražieť, ale nemyslíme si, že až takto výrazne. Uvidíme teda, aké budú cenovky u nás, keďže v tomto prípade sme hovorili o nemeckom Apple Store a tak môžu byť u nás ešte drahšie!

Apple Watch - svetapple.sk

Apple Watch – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk