V USA sú spokojnejší so Samsungom ako s Apple!

0
iPhone 6 Plus - Samsung Galaxy Note 4 - svetapple.sk

Pokiaľ sa pozrieme na tretí štvrťrok 2014 v oblasti spokojnosti s iPhonom, tak to po mediálnej stránke nebol žiaden úspech. Áno, iPhone 6 síce lámal všetky možné predajné rekordy, napriek niekoľkým „aférkam“ s ohýbaním, iOS 8.0.1, nekvalitným povrchom dotykového sklíčka či dokonca s jeho klikaním. Práve to je jeden z dôvodov, prečo Samusng vyhral v oblasti spokojnosti so smartfónom a Apple zaznamenalo pokles!

Spokojnosť

Apple je spoločnosť, ktorá vyrába tie najlepšie produkty na svete. Zákazníci si ich však všímajú omnoho viac ako konkurenciu, a tak čelia naozaj obrovskej kritike. Skrátka, kým si Samsung Galaxy Note 4 nikto nevšímal, iPhone 6 Plus prešiel niekoľkými nepríjemnými mediálnymi kauzami, ktoré však takmer nijako neovplyvnili jeho predaje. Apple má skrátka jeden jediný problém, je to Apple, a tak je naň uprená naozaj obrovská pozornosť! Tento rok sa to podpísalo aj pod samotnou spokojnosťou so smartfónmi v USA. So Samsungmi boli používatelia celkovo spokojnejší ako s iPhonmi, pod čo sa zrejme podpísali spomínané „aférky“.

Percentá

Pokiaľ by sme sa na tieto čísla pozreli v percentách, zistili by sme, že Apple zaznamenalo pokles v oblasti spokojnosti so smartfónom až o 4,8%! Samsung sa naopak teší výraznému nárastu, keďže sú z jeho smartfónmi používatelia spokojnejší až o 11%! Apple však celkovo zaznamenáva už druhý pokles! Prvý bol ešte minulý rok, kedy Apple prišiel o 2,5% v spokojnosti zatiaľ čo Samsung získal 6,6%. Je veľmi zložité určiť, čo presne tieto poklesy spôsobuje, je však jasné, že sa pod ne podpísali aj média!

Apple zažíva pokles spokojnosti - svetapple.sk

Apple zažíva pokles spokojnosti – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk