Vieme v akej kvalite bude Apple Music!

0
Apple Music - svetapple.sk

Apple pomaly ale isto odhaľuje ďalšie podrobnosti ohľadom služby Apple Music, ktorú spustí už 30. júla. Spoločnosť po novom povedala v akej kvalite bude možné počúvať hudbu práve cez túto streamovaciu službu. Apple tu neurobil nijaké radikálne zmeny a hudba je zachovaná v rovnakej rýchlosti ako v prípade iTunes Music Store.

Kvalita

Aj keď si to mnohí neuvedomujú, kľúčovou vecou v oblasti streamovania hudby bude určite kvalita hudby. Nie je totiž kvalita ako kvalita a bystrý zrak určite okamžite spozná kvalitnú nahrávku od tej nekvalitnej. Znamená to, že v prípade Apple Music bude hudba streamovaná v rýchlosti 256 kbps. Apple tu však zrejme zachová formát AAC a nie MP3, na čom však nie je nič prekvapivé.

Aj keď je 256 kbps pomerne dosť, je to podstatne menej ako u konkurencie a to dokonca aj oproti Beats Music, vďaka ktorej celá služba prakticky vznikla. Práve Beats Music streamuje hudbu podobne ako Spotify v premium verzii v rýchlosti 320 kbps a frmáte MP3. V prípade Spotify sa však dá nastaviť kvalita hudby. Apple teda nebude mať zo začiatku najkvalitnejší zvuk, ale nie je ani vylúčené, že po čase dôjde k aktualizácii, ktorá umožní nastavenie kvality.

Apple Music - svetapple.sk

Apple Music – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk