Výkon iPhonu v úspornom móde!

0

Spoločnosť Apple pridala do iOS 9 novú funkciu, vďaka ktorej bude možné ušetriť množstvo baterky. Vďaka Low Power módu to bude asi o 3 hodiny, čo je naozaj vynikajúce číslo, avšak aj to si vypýta svoju daň, napríklad na výkone zariadenia. Obmedzia sa procesy, priškrtí procesor, zmiznú animácie a iPhone začne šetriť aj pri vyhľadávaní sietí. Pozrime sa, o koľko výkon skutočne klesne.

Výkon

Pozrime sa, o koľko skutočne klesne výkon iPhonu 6 Plus po tom, ako sa zapne Low Power Mode. Tento mód sa bude dať zapnúť veľmi jednoducho. Keď sa tvoj iPhone dostane s baterkou na hranicu 20% a 10% jednoducho na teba vyskočí klasické upozorňovacie okienko, v ktorom bude možnosť zapnutia práve tohto šetrného módu. Ten bude šetriť naozaj všade kde sa dá a vďaka nemu by mal iPhone vydržať až o 3 hodiny dlhšie vo funkčnom stave. Všetko to však bude mať svoju daň najmä na výkone procesora.

Vďaka najnovším testom už dokonca vieme, o akú výkonnostnú stratu pôjde v prípade iPhonu 6 Plus, v ktorom beží 1,4 Ghz procesor. Výkon sa v tomto prípade zníži asi o 40%, čo je naozaj dosť, avšak zvyšných 60% stále postačuje na stabilnú funkciu celého iPhonu. Apple myslelo naozaj na všetko a o tom, že máš Low Power Mode ťa upozorní zaujímavým spôsobom. Nepribudne na hornej lište žiadna nová ikonka ale biela baterka sa automaticky zmení na oranžovo-žltú.

Low Power Mode - svetapple.sk

Low Power Mode – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk