Začne sa výroba 5. generácie Apple TV začiatkom roka 2016?

0
Apple-TV-5.generacia---titulná-fotografia---SvetApple

Piata generácia Apple TV by podľa zahraničných zdrojov vraj mala byť v skúšobnej produkcii v decembri a do výroby pôjde v prvom kvartáli roka 2016. Apple v nej poprvýkrát použije technológiu pre odvod tepla na chladenie nového CPU, ktorý podľa taiwanských dodávateľov Apple použije v tejto generácii.

Nová generácia Apple TV

Apple totiž plánuje pridať nový CPU pre piatu generáciu set-top boxu Apple TV, ktorý radikálne vylepší výkon zariadenia a pridá tak možnosti pre nové funkcie, ktoré už viac nebudú Apple TV nazývať set-top box.

Niektorí pozorovatelia trhu očakávajú od novej Apple TV až 20 miliónov predaných kusov v roku 2016. Výroba by mala prebiehať v Quanta Computer, namiesto terajšieho výrobcu Foxconn Electronics. Avšak spoločnosť Quanta Computer odmieta komentovať tieto dohady.

Tieto dohady sú však dosť zvláštne, nakoľko 4. generácia prišla len nedávno, po niekoľkoročnom čakaní na update. Čo si myslíš ty? Chce Apple iba vychytať muchy na súčasnej generácii, alebo naozaj pripravuje ďalšiu generáciu?

Apple TV 4.generácie - SvetApple.sk

Apple TV 4.generácie – SvetApple.sk

Zdroj: digitimes.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.